“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Через підрив Каховської ГЕС може зменшитися врожай
Через підрив Каховської ГЕС в Україні можуть значно подорожчати овочі та фрукти. При цьому сильного дефіциту цих товарів на ринку експерти не прогнозують.
Про це розповів аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка. За його словами, через підрив Каховської ГЕС в Україні не буде дефіциту овочів та фруктів. Проте, звичайно, на ціни ця ситуація може серйозно вплинути.
За словами експерта, найбільша проблема – це нестача води. Аналітик пояснив, що через це може збільшитися собівартість виробництва. Зокрема, є ризик нестачі води в каналах для меліорації земель.
Йдеться про воду, без якої в Херсонській та Запорізькій областях буде практично неможливо вирощувати овочі. Максим Гопка пояснив, що це призведе до суттєвого скорочення врожаю. При цьому імпортні овочі в холодний період року зав'яляться явно раніше, аніж минулого року.
"Ми готувалися цією весною і розуміли, що пропозиції з інших областей повинно з’явитися більше через окупацію півдня та заміновані землі", – додав експерт.
Через підрив Каховської ГЕС правобережжя південних регіонів залишається без води, а це може вплинути на собівартість вирощування овочів. Дефіциту не буде, пояснив експерт, адже інші регіони під час війни збільшити виробництво. Ціни на овочі можуть протриматися трохи більше, аніж прогнозується, однак все буде залежати від кількості пропозиції він інших регіонів. Тож, українцям варто готуватися до того, що низка продуктів може значно подорожчати.
Раніше Інформатор дізнався, скільки коштують кавуни в українських супермаркетах цьогоріч. Наразі вартість кавунів складає від 39 до 55 гривень за кілограм. Експерти підкреслили, що ціна вища, аніж раніше: основна причина – тимчасова окупація Херсонської області.
Також в Україні змінюється ціна на м'ясо. Експерти зазначають, що протягом 2023 року (в першу чергу через війну) вартість м'ясних продуктів буде нестабільною. Станом на початок червня свиняча грудинка буде коштувати в середньому 183,86 гривні за кілограм, свинячий ошийок – 253,39 гривні за кілограм, а свинячий шашлик – 209,55 гривень за кілограм.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, які ціни на бензин в Україні станом на 7 червня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.