В Україні продовжується дефіцит електроенергії – «Укренерго»

Наявний обсяг виробленої електроенергії все ще недостатній

В Україні продовжується дефіцит електроенергії – «Укренерго»
Відключення світла. Фото з відкритих джерел

Станом на ранок 7 лютого зберігається дефіцит в енергосистемі України, найбільше – у вечірні години. Споживання електроенергії поступово зростає, водночас дещо зросло й виробництво електрики. Про це повідомили в «Укренерго».

«Причина дефіциту: внаслідок ракетних та дронових атак росії на енергосистему України пошкоджені електростанції та високовольтна мережа. Нагадуємо, енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 хвиль атак БПЛА по енергооб’єктах», - йдеться в повідомленні.

Тому всім областям дали ліміти споживання електроенергії, які діють протягом всієї доби. Їх перевищення призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі та аварійних відключень світла. Вони вже застосовуються в Одесі та прилеглих районах.

«Після аварійного ремонту включено в роботу один блок на одній з теплових електростанцій. Також в Україну здійснюється імпорт електроенергії. Однак наявний обсяг виробленої електроенергії все ще недостатній для покриття споживання у повному обсязі. Вироблена електроенергія розподіляється на забезпечення роботи енергетичної та критичної інфраструктури (водоканали, котельні, лікарні), а також на покриття потреб промисловості та населення. В Одеській області зберігаються мережеві обмеження», - додали в «Укренерго».

Атаки по енергосистемі України 

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях Півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Нагадаємо, США нададуть 125 мільйонів доларів допомоги для енергосистеми України. Крім того, в Україні збудують нові атомні блоки.

Також Інформатор писав, як тепла та сонячна погода впливає на стан енергосистеми України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube