В Україні поліція передала до суду 6 справ, пов'язаних з перешкоджанням журналістській діяльності

Сьогодні - Всесвітній день свободи медіа

В Україні поліція передала до суду 6 справ, пов'язаних з перешкоджанням журналістській діяльності

В Україні з початку року поліція передала до суду шість справ, пов'язаних з перешкоджанням журналістській діяльності. У той же час слідчі закрили 12 кримінальних справ з 48.

Про це заявив глава департаменту комунікації МВС Артем Шевченко під час онлайн-дискусії «Свобода преси. Український контекст», - передає Інформатор .

«До суду в першому кварталі передано шість справ (три справи за цей рік, три - за минулий), з них за ст. 171 ККУ - п'ять (три в Києві і два в Одеській області), одна - за ст. 345-1 (в Житомирській області). За ст. 171 (перешкоджання журналістській діяльності) відкрито найбільше - 37 - виробництв, ще 11 - за ст. 345-1 (загроза або насильство по відношенню до журналіста) УКУ», - зазначив Шевченко.

У Харківській області за фактом перешкоджання розпочали сім проваджень, у Запорізькій і Києві - по п'ять, у Закарпатській і Одеській - по чотири, в Донецькій, Львівській і Херсонській - по три, у Полтавській, Хмельницькій та Чернігівській - по два, у Вінницькій, Волинській , Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Черкаській областях та ГУ Нацполіції в АР Крим - по одному. Прокуратура повідомила про передачу до суду справи про підпал автомобіля, який використовувався знімальною групою «Радіо Свобода». 

Глава департаменту комунікації МВС розповів про хід справи про вбивство журналіста Комарова, яке відбулося у травні 2019 року в місті Черкаси. Тоді чоловік завдав кілька ударів в голову потерпілому.

«На жаль, донині не розкрито вбивство. Після двох місяців перебування у лікарні 20 червня 2019 року потерпілий помер. Наразі слідство розглядає три основні версії нападу і побиття: головна - помста за професійну журналістську діяльність, а також раптово виниклі недружні стосунки і злочин невстановленою особою з метою заволодіння майном», - пояснив Шевченко.

Він також повідомив про хід слідчих дій у цій справі. Призначено 25 судових експертиз, допитані у якості свідків 1 693 людини, проведені 7 оглядів місця події і 5 санкціонованих обшуків, відпрацьовано близько 100 камер відеоспостереження, на 17 камерах зафіксований можливий злочинець. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, в Україні назвали кількість нападів на журналістів з початку року. Крім того, за перші три місяці 2021 року на українських журналістів нападали 21 раз.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube