В Україні показали нову вітчизняну машину для розміновування: як вона допоможе ЗСУ - відео

Розробка здатна ефективно знешкоджувати протипіхотні та виявляти протитанкові міни

Машина для розмінування
Українська машина для розмінування отримала сертифікат. Колаж: Інформатор

Українська машина для підготовки ґрунту до розмінування пройшла відповідну сертифікацію. Тепер дозволяється налаштовувати її виробництво та використовувати за призначенням. На відео українські захисники показали проблеми розмінування територій, які має вирішити нова розробка. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки. Перевагами такої техніки є простота конструкції, а також порівняно невисока вартість виробництва, обслуговування та ремонту.

Відомо, що розробка здатна ефективно знешкоджувати протипіхотні та виявляти протитанкові міни. В Україні на місяць можуть створювати дві таких машини.

“Ми зацікавлені в тому, щоб не імпортувати обладнання, а купувати своє. Тому, безумовно, ми підтримуємо ефективні українські розробки. Ключове завдання сьогодні – масштабувати виробництво вітчизняних виробників”, – зазначила міністерка фінансів Юлія Свириденко.

Наразі в Україні працює 20 таких машин та близко 3000 фахівців. Однак цих потужностей недостатньо. 

Робота саперів в Україні

Компанія “Київстар” і Благодійний фонд “Повернись Живим” запустили збір коштів на обладнання та пікапи для саперних груп, який отримав назву “Нам тут жити”. Він має на мені зібрати 175 мільйонів гривень для забезпечення обладнанням інженерно-саперні групи у складі Сил Підтримки ЗСУ.

Командир Інженерно-саперного взводу 128 бригади ТрО Дніпра Павло розповів, що кожен вечір він збирає рюкзак, щоб зранку лише випити кави та поїхати на передній край. Через те, що росіяни заклали багато вибухівки, вибухотехніки іноді просуваються лише на кілька метрів за день.

“Ми зробили 15 кілометрів за місяць проходів. Ще триває розмінування, інженерна розвідка. Це коли йде три сапери на відстані один від одного в 50 метрів без укриття. Вони просто в полі йдуть з металошукачем”, – підкреслив військовий.

Павло розповів, що до війни не мав справи з вибухівками. Для розмінування треба навчатися близько року, а найголовніше для сапера – це спокій та увага. Такі фахівці мають працювати лише чотири години на день, однак через обстріли обстеження територій може затягнутися на десять годин.

За його словами, для проходження одного кілометра треба виділити вісім годин. Наразі розмінування стало складнішим ще й через те, що все заростає бур’яном.

“У В’єтнамі була війна в джунглях. У нас в бур'янах, комарі і кліщі кусають постійно. Поля всіяні протитанковими та протипіхотними мінами, розтяжками ворог нашпигував лісосмуги. Найнебезпечніші міни - “Медальйони”. Через потужність та велику кількість уламків їхнє використання заборонене міжнародними конвенціями, та росіянам це байдуже. 2000 осколків розлітаються на 10 метрів - це суцільне ушкодження”, – додав Павло.

 

Розмінування України

За півтора року війни міни разом із бомбами та артилерійськими та іншими снарядами, що не розірвалися, забруднили територію України, що співмірна за площею з американським штатом Флорида чи африканською країною Уругвай

Про це пише The Washington Post. Росія інтенсивно мінувала лінію фронту в очікуванні контрнаступу України, що триває, і активно використовувала широко заборонені протипіхотні міни раніше. Розслідування Human Rights Watch показали, що російські війська застосували щонайменше 13 типів протипіхотних мін, а також міни-пастки.

Згідно з нещодавнім звітом аналітичного центру GLOBSEC, близько 30% України, понад 107 тисяч квадратних кілометрів забруднені вибухонебезпечними предметами. Це робить країну забрудненою більше, ніж найбільш заміновані держави світу, як Афганістан чи Сирія.

За оцінками GLOBSEC, один сапер може очистити від 15 до 25 квадратних метрів на день, це залежить від рельєфу місцевості та концентрації вибухівки. Забруднена територія України настільки велика, що, за оцінками деяких експертів, 500 групам розмінування, які зараз працюють, на завершення роботи знадобиться 757 років.

Нагадаємо, що ЗСУ почали активне розмінування на початку червня - коли чекали старту контрнаступу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube