В Україні планують заощаджувати до 60% на енергетиці за рахунок енергозберігаючих програм ЄС

Читать на русском

В Україні створять умови енергоефективності за стандартами ЄС з метою економії мільярдів євро на рік

Читать на русском
В Україні планують заощаджувати до 60% на енергетиці за рахунок енергозберігаючих програм ЄС

В Україні створять умови енергоефективності за стандартами ЄС з метою економії мільярдів євро на рік

В Україні вдосконалять паливно-енергетичний комплекс відповідно до стандартів ЄС. У четвер, 21 жовтня, український парламент прийняв пакет законопроектів.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на тексти документів. 

У тексті пояснювальної записки до проекту закону "Про енергетичну ефективність" №4507 йдеться про підвищення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів в Україні.

"Для досягнення максимального ефекту за кожним напрямом системи енергоефективності (будування, промисловість і транспортування / розподіл енергії) повинні бути створені передумови для ефективних відносин в галузі, регуляторні інструменти і механізми підтримки", - йдеться в документі.

Автори законопроекту виходять з того, що Україна щорічно споживає близько 92 млн тонн нафтового еквіваленту енергії і має одну з найбільш енергоємних економік у світі. Майже половина - 44% - виробленої і імпортованої енергії втрачається при її перетворенні і транспортуванні до фінального споживача, що на 12% вище ніж в країнах ЄС.

Так з 92 млн тонн нафтового еквіваленту постачання первинної енергії споживається близько 52 млн. Потенціал скорочення витрат енергії може досягати 60%.Так, економія може досягти 8 млрд євро щорічно.

Також за основу в четвер, 21 жовтня, Рада прийняла проект закону "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії та використання скидного енергопотенціалу" №4527.

Головною метою документу є узгодження положень чинного законодавства України з принципам та положенням законодавства ЄС в галузі розвитку високоефективного спільного вироблення електричної та теплової енергії, зокрема, Директиви 2004/8 / ЄС та Директиви 2012/27 /ЄС.

Ухвалений парламентарями сьогодні проект закону №5464 "Про альтернативні види палива" впроваджує у чинне законодавство України саме поняття і механізм використання биометану в ГТС України. При цьому, біогаз в Україні виробляється на 51 діючій біогазовій установці загальною встановленою потужністю 97 МВт.

Раніше Інформатор повідомляв, якою буде ціна на бензин і дизпаливо в Україні:нові розрахунки Мінекономіки. Також ми писали, що японці навчилися робити біопаливо з супу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.