В Україні підвищать тариф на воду: у регуляторі розповіли, на скільки зростуть суми у платіжках

Читать на русском

Як вплине зростання тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на кінцеву платіжку споживачів, залежатиме від кожного водоканалу

Читать на русском
Тарифи на воду
Тарифи на воду та водовідведення підвищаться на 60 гривень

Як вплине зростання тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на кінцеву платіжку споживачів, залежатиме від кожного водоканалу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглядає можливість двоетапного перегляду тарифів. Йдеться про централізоване водопостачання та водовідведення. І перший етап очікується вже у квітні.

Про це повідомили у НКРЕКП. Тарифи на воду та водовідведення підвищаться на 60 гривень.

"З метою поступового підвищення рівня тарифів з дотриманням норм порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою НКРЕКП від 10 березня 2016 року № 302, здійснено розрахунок тарифів на календарний рік. При цьому перегляд тарифів розтерміновано на два етапи підвищення: з 1 квітня та 1 липня 2023 року", – йдеться у повідомленні.

На першому етапі перегляду зростання рівня середньозважених тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ліцензіатів НКРЕКП буде в середньому на рівні 12,3%. А вже на другому етапі – 14,1%.

"Як вплине зростання тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на кінцеву платіжку споживачів, буде залежати від кожного водоканалу, розмір тарифів яких є різним. А також від наявності засобів обліку у споживачів чи їх розрахунку за нормами споживання, від кількості споживачів, які користуються послугами по одному договору (абонентському рахунку). У середньому по ліцензіатах НКРЕКП за 2 етапи перегляду тарифів витрати одного домогосподарства (родини з 2-3 осіб) на водопостачання та водовідведення за місяць орієнтовно зростуть на 60 гривень", – пояснили у НКРЕКП.

Нові тарифи на світло

Також від квітня 2023 року можуть запровадити нові тарифи на світло. Вони можуть збільшитися удвічі. Втім, поки в уряді не озвучують варіантів перегляду цін.

"Нові тарифи можуть запровадити від квітня, хоча офіційних прогнозів та оцінок досі немає. Припустимо, якщо зараз ви використовуєте 250 кВт-год, то щомісяця потрібно платити за струм 360 грн (при споживанні 251 кВт-год – вже 421,6 грн). Якщо вартість електроенергії збільшать вдвічі, то за споживання 250 кВт-год доведеться платити вже 720 грн", - припускає експерт Олег Попенко.

За словами міністра енергетики України Германа Галущенко в будь-якому разі питання підвищення тарифів можуть розглянути після завершення опалювального сезону. Зазвичай це початок-середина квітня.

"Підвищення може бути лише диверсифікованим, тобто залежно від споживання кожного домогосподарства", - повідомив Галущенко.

Щодо тарифів на газ, гарячу воду та опалення, то згідно з законом № 2479-IX, на час воєнного стану та 6 місяців після цього запроваджений мораторій. Він забороняє підвищувати тарифи для всіх категорій споживачів на послуги з розподілу природного газу, теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), послуги з постачання теплової енергії та гарячої води. Більше про подорожчання у квітні читайте у нашому огляді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.