“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
У столиці найбільший відсоток вакцинованих від поліомієліту дітей
У Рівненській області медики зафіксували випадок паралічу у 1,5 річної дитини. Параліч викликала хвороба поліомієліт, а якщо бути точним - дериват вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2).
Інформатор вирішив розібратися, як багато нещеплених від поліомієліту дітей. і наскільки це небезпечно для суспільства.
Перші симптоми поліомієліту з'явилися у дитини 1 вересня, а вже 3 вересня вона потрапила до лікарні з паралічем ніг. Випадок одразу ж зафіксували епідеміологи і зараз шукають всіх, хто контактував з дитиною, а також беруть відповідні аналізи. Варто зазначити, що батьки дитини відмовились її прищеплювати від усіх хвороб через релігійні переконання.
Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії і слину, найчастіше - через брудні руки, інфіковану їжу і воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина чи дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до 5 років. Тому перше щеплення діти отримують в перші місяці життя. Дериват вакцинного поліовірусу - це вакцинний вірус, який мав можливість дуже довго циркулювати серед великої кількості невакцинованих людей. Утворення такого деривату можливо тільки там, де немає охоплення щепленнями.
Наслідки поліомієліту
Поліомієліт може вразити центральну нервову систему (ЦНС), але навіть якщо цього не станеться - вірус все одно може завдати серйозної шкоди нещепленій людині. Вірус поліомієліту призводить до незворотних процесів в організмі і може навіть призвести до смерті. За даними статистики, за 8 місяців 2021 року від поліомієліту прищепили тільки 53% дітей до 1 року. Для отримання колективного імунітету рівень вакцинації повинен бути 95%. Найнижчі темпи вакцинації в таких областях:
Найвищий рівень вакцинації - у Києві. У столиці 73,5% дітей до року отримали щеплення від поліомієліту.
Рівень вакцинації від поліомієліту по регіонах
Вакцинувати дитину від поліомієліту потрібно з народження. Щеплення обов'язково слід проводити комплексно, не пропускаючи їх. Це необхідно для збільшення резистентності організму до хвороби.
Безкоштовна вакцинація проти поліомієліту проводиться у сімейного лікаря або педіатра в державних медичних установах, а також приватних, які уклали договори з Національною службою здоров'я України. Вакцинація - єдиний спосіб захистити себе і своїх дітей від страшних наслідків хвороби. Специфічного лікування від поліомієліту не існує. Ознайомитися з календарем вакцинації можна тут .
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .