В Україні перевірятимуть місця проживання ВПО: всі подробиці

Нацсоцслужба може перевіряти фактичне місце проживання ВПО-отримувачів допомоги на проживання

Колаж: Інформатор Україна
Кабмін змінив підхід у наданні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

З 1 серпня 2023 року Національна соціальна сервісна служба може перевіряти фактичне місце проживання внутрішньо переміщених осіб – отримувачів допомоги на проживання. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

В повідомленні зазначено, що перевірка ВПО може проводитись по трьом причинам.

Підстави для перевірки:

  • облік внутрішньо переміщеної особи в межах однієї територіальної громади;
  • неповідомлення про зміну фактичного місця проживання;
  • результати верифікації відповідно до критеріїв призначення допомоги.

У Мінсоцполітики також повідомили, що про перевірку будуть повідомляти завчасно, а саме за два дні. У разі відсутності особи під час перевірки потрібно протягом 14 днів звернутися до органу соціального захисту населення. Проте, якщо є обґрунтовані причини відсутності, необхідно протягом тридцяти днів надати органу соцзахисту підтвердні документи. Якщо ж отримувач протягом 30 календарних днів не прибув до органу соціального захисту населення виплата тимчасово припиняється.

Додаткову інформацію можна отримати на гарячій лінії Національної соціальної сервісної служби: (044) 289 87 89.

Зміни щодо надання допомоги переселенцям України

11 липня Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України "Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб". Вона змінює підхід у наданні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 року буде автоматично подовжено виплату допомоги ще на 6 місяців, до кінця січня 2024 року. Допомога продовжується для всіх переселенців, які проживають в Україні.

Водночас виплати не буде продовжено особам, які повернулися в покинуте місце проживання, або перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально. Обґрунтованими вважаються, зокрема, причини, коли людина перебувала у службовому відрядженні або на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала хвору дитину, оздоровлювала дитину. Крім того, виплати не продовжуватимуть особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або засуджені за колабораціонізм.

З 1 вересня допомога продовжується для тих громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки, і не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube