Куди звертатися для підтвердження факту народження або смерті у зоні бойових дій

Читать на русском

Судова процедура нетривала та безкоштовна

Читать на русском
Куди звертатися для підтвердження факту народження або смерті у зоні бойових дій

Судова процедура нетривала та безкоштовна

В Україні для встановлення факту народження або смерті у зоні бойових дій треба звертатися в суд. Верховна рада врегулювала механізм отримання документів.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Законом передбачається, що для встановлення факту народження або смерті на територіях, де через бойові дії українські лікарні й РАЦСи не можуть видати документи, родичі таких осіб можуть звернутися до будь-якого суду. Необхідно подати документи та свідчення, що можуть підтвердити факт народження або смерті.

Такі заяви розглядаються невідкладно та заявників звільняють від сплати судового збору. Рішення суду після ухвалення надсилаються в РАЦС, де заявники зможуть отримати відповідні свідоцтва.

Нагадаємо, українців, яких незаконно вивезли в рф, на кордоні пропускатимуть без документів. Крім того, у додатку «Дія» з'явилося нове тимчасове цифрове посвідчення.

Також Інформатор писав, як в Україні зареєструвати дитину, яка народилася на окупованій території.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.