“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
За такий злочин передбачено "вилки" штрафів і термінів
Президент України Володимир Зеленський у п'ятницю, 5 серпня, підписав закон "Про внесення змін до судових законодавчих актів України щодо незаконної зміни адміністративних правопорушень" № 1685-ІХ. Парламент прийняв документ 15 липня 2021 року.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Офісу президента.
Випадки неконтрольованого видобутку корисних копалин місцевого значення спостерігаються практично на всій території України. І це при тому, що для здійснення цієї діяльності необхідно мати спеціальний дозвіл на користування надрами.
Самовільний видобуток ресурсів, зокрема піску, завдає значної шкоди довкіллю, прискорює руйнування доріг і створює небезпечні піщані кар'єри. А відновлення порушених земель у стан, придатний для використання в сільському, лісовому господарстві, вимагає чималих зусиль.
Передбачена раніше відповідальність за незаконний видобуток корисних копалин місцевого значення була малоефективною.
Новий закон визначає таку діяльність як кримінальний злочин і підсилює відповідальність за неї.
Відтепер порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин місцевого значення в значному розмірі карається штрафом від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк до двох років.
Якщо вартість незаконно видобутих копалин у 100 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян або незаконно видобуваються корисні копалини загальнодержавного значення, передбачено покарання у вигляді штрафу на суму від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років.
Якщо такі дії вчинені організованою групою або загальнонебезпечним способом, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.
Крім того, у Кодексі України про адміністративні правопорушення за самовільне користування надрами, укладення угод, які в прямій чи прихованій формі порушують право власності на надра, відтепер передбачено накладення штрафу в розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів на громадян і від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів - на посадових осіб.
Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Раніше Інформатор повідомляв, що державі повернули дві ліцензії на надрокористування.
Також повідомлялося, незаконне використання надр у Криму: прокуратура звернулася до суду проти трьох компанії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.