«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
З початку пандемії 0,25% українців, які хворіли на коронавірус, повторно заразилися
В Україні за станом на середину грудня у 2 161 людини повторно підтвердили захворювання на COVID-19. З них 12% (250 осіб) - медичні працівники.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.
«Повторний позитивний результат ПЛР-тесту, отриманий не раніше 40 днів від першого позитивного результату, виявлений у 2 161 особи. З них 12% (250 осіб) - медичні працівники», - йдеться у повідомленні.
Дослідження показують, що у більшості людей, які перенесли інфекцію, виробляються антитіла, специфічні для цього вірусу, але рівні цих антитіл можуть бути різними.
«У пацієнтів з важкою формою захворювання рівні антитіл вище, а у тих, у кого була легка форма або безсимптомний перебіг захворювання - нижче. Точних даних про рівень антитіл, необхідних для захисту, і як довго ці антитіла зберігаються в організмі, ще немає, але в групі ризику повторного зараження COVID-19 є люди, які перенесли захворювання в легкій формі», - пояснили в ЦГЗ.
При цьому коронавірус мутує, але повільно. В основному у людей, інфікованих на COVID-19, імунна реакція розвивається впродовж декількох перших тижнів після інфікування.
Яких заходів слід вживати, щоб запобігти повторному інфікуванню
Поки у нас немає науково обґрунтованих доказів тривалості імунітету і рівня його напруженості, кращий спосіб запобігти інфікуванню - це уникати контакту з вірусом. Для цього слід дотримуватися простих рекомендацій:
Слідкуйте за своїм здоров'ям, і якщо з'являються симптоми захворювання, негайно звертайтеся до лікаря.
Нагадаємо, в Україні фіксують повторні випадки зараження на COVID-19. Крім того, в Україні запровадили нові карантинні обмеження з 19 грудня.
Також Інформатор писав, кого будуть вакцинувати безкоштовно .