«Я думаю, Зеленський - сильний хлопець. І з ним нелегко мати справу»
«Під час написання пісні я не знав, коли знов побачу свій дім і чи залишиться він таким, яким я його пам'ятаю, розуміючи, що ті самі емоції зараз переживають мільйони українців — і бійці на фронті, і сім'ї з маленькими дітьми, вимушені їхати в невідомість» — каже соліст гурту Володимир Агафонкін.
Закон дозволить мінімізувати вплив генерального прокурора на процес прийняття рішень керівником САП та зменшує ризик корупції
В Україні 1 січня набрав чинності ухвалений Верховною Радою закон щодо незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. САП відокремили від Офісу Генпрокурора. Нововведення, зокрема, вдосконалять процедуру конкурсного відбору прокурорів та керівництва, також передбачаються нові механізми дисциплінарного контролю та зовнішнього аудиту САП.
Відповідні зміни передбачає законопроєкт №10060, який набрав чинності 1 січня 2024 року. Тепер САП буде окремою юридичною особою публічного права. А прокурори та інші працівники САП як самостійного структурного підрозділу Офісу Генерального прокурора переводяться за їх згодою на відповідні посади.
Новий закон встановлює, що керівник САП (або в. о.), його перший заступник та заступник прирівнюються до Генпрокурора та його заступників у праві на подання апеляційної чи касаційної скарги, заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, незалежно від їх участі в судовому провадженні. Також вони матимуть право доповнити, змінити або відмовитись від апеляційної чи касаційної скарги, заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, внесених ними, керівниками, заступниками керівників підрозділів чи прокурорами САП.
Відповідний закон щодо посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Верховна Рада ухвалила 8 грудня. Ухвалення законопроєкту було однією з основних вимог МВФ та ЄС, а також послів G7. Очікується, що закон посилить незалежність САП, сприятиме наповненню структури САП професійними та доброчесними кадрами, запровадить на законодавчому рівні механізм підзвітності діяльності САП та забезпечить можливість створення окремої дисциплінарної комісії САП, посилить статус керівника вказаного антикорупційного органу та його самостійність у прийнятті рішень, що дозволить мінімізувати вплив, зокрема генерального прокурора, на процес прийняття рішень керівником САП.
До слова, цим же законом Верховна Рада частково скасувала "правки Лозового". Як раніше зазначали у Центрі протидії корупції, законопроєкт не скасовує ключову норму "правок Лозового", яка дозволяє закривати провадження після повідомлення особі про підозру у разі закінчення строку досудового розслідування.
На Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру покладаються декілька функцій. Зокрема, це:
Керівник САП має свої завдання. Зокрема:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.