Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Напередодні великих свят продукти в Україні традиційно дорожчають
В Україні вже традиційно підвищуються ціни на продукти, які найбільше купують до свят. Така тенденція спостерігатиметься напередодні Великодня. Очікується, що подорожчають не лише м'ясо та яйця, а й овочі, фрукти, хліб, крупи.
Експерти прогнозують підвищення цін у середньому на 20%. Про це йдеться у нашому огляді щодо підвищення цін у квітні.
Подорожчання може бути суттєвим – плюс 15-20% до сьогоднішніх цін, вважає економіст Андрій Мартинюк. Що стосується м'яса та яєць, експерт прогнозує зростання цін не більше ніж на 5%, а хліб та крупи можуть зрости в межах 1-2%. Аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак прогнозує, що у квітні на 10-15% подорожчає борошно, на 7-10% – молочні продукти. Піднімуться ціни на овочі, а також фрукти.
"Причому погано навіть не те, що продуктовий кошик подорожчає до свята, а те, що ціни підвищаться і найімовірніше закріпляться", - зазначив аналітик.
Подорожчає також зелень. Таку думку висловила експертка Світового банку з розвитку плодоовочівництва Оксана Руженкова.
"Враховуючи, що зелень – це фреш-продукція, везти її потрібно швидко, водіїв та транспорту не вистачає, надія залишається переважно на нових вітчизняних "тепличників", які з'являються у країні завдяки гранту на будівництво теплиць. Для швидкої окупності зелень є ідеальним рішенням. Тож шанси на її появу на прилавках супермаркетів є. Щоправда, це станеться аж ніяк не до Великодня", - каже Руженкова.
Експертка додає, що томати та огірки залишаться теж дорогими. Ситуація з овочами покращиться лише у травні.
"Тож якщо й купуватимемо, то хіба що поштучно. Великі тепличні комбінати, які вирощують ці овочі, вже давно перебувають за межею виживання через ціни на електроенергію. Плюс при перебоях її подачі виростити до Великодня перші огірочки зможе у найкращому разі Уманський тепличний комбінат. Тож улюблений багатьма салат із огірків, яєць та свіжої зелені зможе прикрасити великодній стіл хіба що в дуже заможних українців. Редиска також буде доступна одиницям, ситуація покращиться тільки після травневих свят, та й взагалі ближче до літа", - прогнозує Руженкова.
На українських ринках та в магазинах у лютому 2023 року виросли ціни. Зокрема, здорожчали овочі. Втім, здешевшали крупи та яйця. Нещодавно Державна служба статистики оприлюднила дані про середні споживчі ціни на товари та послуги. За даними статистичного відомства, порівняно із січнем, цибуля здорожчала на 31,9%: зараз один кілограм коштує 42,3 гривні. Також вартість моркви зросла на 17,8% - до 28,8 грн за кг, капуста — на 8,3% - до 13,9 грн за кг, картопля — на майже 2% - до 9,6 грн за кг. Окрім того, яблука здорожчали на 5% до 16,5 гривні за кілограм. Тим часом гречана крупа здешевшала на 4,6% до 65,7 гривні за кілограм. Здешевшали й інші крупи. Зокрема, манка на 1,3% - до 21,4 грн за кг, а рис — на 1,4% - до 59,1 грн за кг.
Раніше ми писали, що буде з цінами на яйця у 2023 році. Також читайте, якими будуть ціни на пальне цієї весни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.