“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Послуги суб'єктів природних монополій, якими є водоканали в Україні, та суб'єктів споживання на суміжних ринках повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих планових витрат на виробництво.
Підприємства, які надають послуги із централізованого водопостачання та водовідведення, закликають регулятора підвищити тариф на 33% вже з 1 липня. Причина — збитки водопровідної галузі, які у 2022 році становили 4,4 млрд грн, а з початку цього року – вже 3,4 млрд грн.
Про це президент асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький заявив під час пресконференції в "Укрінформі". За його словами, регулятор ще в грудні погодив розрахунки тарифів, які мали б діяти у 2023 році, але рішення про їх підвищення досі не ухвалене.
"Нас переконували, що питання щодо підвищення тарифів буде розглянуте після завершення опалювального сезону, потім перенесли розгляд на 1 травня, потім – на 1 червня. Відтак, сьогодні вже 15 червня, а ми навіть не бачимо перспективи розгляду цього питання. А разом із тим – вирішення питання щодо визначення джерел фінансування цілої галузі", – заявив Новицький.
Новицький нагадав, що тарифи на комунальні послуги суб'єктів природних монополій, якими є водоканали в Україні, та суб'єктів споживання на суміжних ринках повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих планових витрат на виробництво.
Встановлення тарифів на комунальні послуги, нижчих за розмір економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, не допускається і може бути оскаржено в суді. Проте судові справи можуть тривати роками, а працювати водоканалам потрібно зараз – і надавати послуги відповідної якості, заявив він.
"Ніхто не змінив вимоги щодо, наприклад, показників якості питної води з урахуванням реалій воєнного часу. А ці показники залежать від реагентів, які водоканали змушені зараз купувати за кордоном, і їхня вартість, відповідно, зросла", – наголосив президент Укрводоканалекології.
27 грудня 2022 року НКРЕКП погодила надані водоканалами розрахунки про підвищення в середньому на 33% тарифів на їхні послуги. Вартість реагентів та електроенергії на кінець року тоді не була врахована, зараз вона зросла.
"Але ми закликаємо регулятора ухвалити рішення щодо встановлення нових тарифів на воду з 1 липня хоча б за тими розрахунками, аби система водозабезпечення могла функціонувати", – наголосив Новицький.
Наприкінці минулого року "Інформатор" повідомляв, що Україні у 2023-му році хочуть двічі провести перерахунок вартості водопостачання та водовідведення. Мова йшла саме про підняття тарифів на ці послуги. Подорожчання не планували проводити в областях, що сильно постраждали від бойових дій.
В проєкті постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).було закладено два подорожчання водопостачання та водовідведення.
Перше підвищення хотіли провести вже 1 січня, а друге – в липні 2023-го року. Також у документі було наведено список областей, де планується провести процедури здорожчання. Зі списком можна ознайомитись тут.
У березні повідомлялося, що планується підвищити тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення у два етапи — на 12,3% та на 14,1%.
Раніше "Інформатор" писав, куди звертатися для отримання пільг по субсидії для учасників бойових дій в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.