«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
В України вже є практика блокування російських соціальних мереж і влада зробить це за необхідності
Популярну платформу TikTok можуть заблокувати в Україні. Така ситуація виникне, якщо соцмережа й надалі не реагуватиме на випадки російської пропаганди, і продовжить її поширення. Україна вже має досвід блокування соцмереж, тому це не стане проблемою.
Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова народний депутат Ярослав Юрчишин у коментарі "Радіо Свобода". Він зазначив, що країна має практику блокування соцмереж. Зокрема, відбувається звернення спеціальних служб, засідання РНБО, указ президента, введення його в дію, чи судові процеси, якщо вони будуть.
"Центр протидії дезінформації при РНБО показав цілу мережу, яка в ТікТок займається російською пропагандою. Реакції ТікТока я не чув. Якщо ТікТок не буде реагувати, і це буде тільки посилюватися, така ситуація може з'явитися. Поки що, я так розумію, влада не відчуває необхідності це робити. Завжди краще відразу спробувати домовитися, ніж вживати найжорстокіших заходів", - заявив нардеп.
Щодо Telegram, то голова комітету повідомив, що зараз триває пошук законодавчого врегулювання цієї та інших соцмереж.
"Уже перейшло в законодавчу рамку. Це не стосується тільки Telegram. Це стосується всіх соціальних мереж. Йде в розрізі DSA. Тобто, Digital Sector Act, який діє в Європейському парламенті. Тобто ми на шляху законодавчого рішення. Якщо спецслужби не будуть задоволені динамікою, вони завжди можуть йти своїм шляхом", - заявив нардеп.
Нагадаємо, раніше Ярослав Юрчишин заявляв, що санкції щодо TikTok можуть бути введені, якщо, наприклад, це зроблять США. Україна стежить за подібними процесами в різних країнах. Минулого тижня Центр протидії дезінформації при РНБО опублікував список TikTok-каналів поширення ворожої пропаганди. Ці списки допоможуть уникати каналів, які є інструментом поширення ворожої дезінформації, маніпуляцій і неправди.
В середині березня палата представників США ухвалила двопартійний законопроєкт щодо заборони TikTok. Згідно з ним, компанія ByteDance, яка володіє соцмережею, має шість місяців на те, щоб збути свої американські активи. В іншому випадку вони зіткнулися з загальнонаціональною забороною на додаток. Відомо, що доля TikTok стала випробовуванням для Вашингтону, адже демократам та республіканцям, які створили законопроєкт, в офіс дзвонили підлітки, які користуються соцмережею.
Раніше Інформатор повідомляв, що соціальна платформа TikTok оголосила про посилення заходів проти фейкових новин. TikTok планує запустити "виборчі центри" на місцевих мовах для боротьби з дезінформацією. Це рішення було прийнято перед виборами до Європейського парламенту, які заплановані на червень 2024 року. Тимчасово TikTok посилить нагляд за опублікованим на платформі контентом. Боротися з фейками ТікТок буде з допомогою спеціального додатка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.