Євросоюз розпочав офіційне розслідування проти TikTok: яка причина

Читать на русском

Платформі загрожує великий штраф у разі доведення провини

Читать на русском
TikTok, ЄС, штраф
У компанії пообіцяли продовжити співпрацю з експертами та представниками галузі, аби забезпечити безпеку для молоді

Платформі загрожує великий штраф у разі доведення провини

Європейський Союз розслідує, чи порушив TikTok, який належить компанії ByteDance, правила онлайн-контенту щодо захисту дітей і забезпечення прозорості реклами. Платформі загрожує великий штраф у разі доведення провини. Зокрема, у ЄС вважають, що додаток може викликати звикання, а також він може впливати на психіку неповнолітніх.

Про це повідомляє видання Reuters. Комісар з питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон заявив, що ухвалив таке рішення після аналізу звіту про оцінку ризиків цього додатка.

"Сьогодні ми починаємо розслідування щодо TikTok за підозрою в порушенні прозорості та зобов'язань щодо захисту неповнолітніх: дизайн, що викликає звикання, і обмеження часу використання екрана, ефект кролячої нори, перевірка віку, налаштування конфіденційності за замовчуванням", - наголосив він.

Закон Європейського Союзу про цифрові послуги (DSA) застосовується до всіх онлайн-платформ із 17 лютого. Він вимагає, зокрема, від великих онлайн-платформ і пошукових систем більше боротись з незаконним онлайн-контентом і ризиками для громадської безпеки.

Власнику TikTok, китайської компанії ByteDance, потенційно може загрожувати штраф у розмірі до 6% від світового обороту, якщо TikTok визнають винним у порушенні правил DSA.

"Захист неповнолітніх є головним пріоритетом правозастосування для DSA. Як платформа, яка охоплює мільйони дітей і підлітків, TikTok повинна повністю відповідати вимогам DSA і має відігравати особливу роль у захисті неповнолітніх в Інтернеті", - наголосив Тьєррі Бретон.

Зі свого боку TikTok заявив, що продовжить працювати з експертами та представниками галузі, щоб забезпечити безпеку для молоді на своїй платформі. Компанія сподівається, що зможе детальне пояснити, що вони роблять для цього Європейській комісії.

"TikTok уперше розробив функції та налаштування для захисту підлітків і запобігання доступу до платформи дітей молодше 13 років — проблеми, з якими стикається вся індустрія", - заявили у TikTok.

Європейська комісія зосередить своє розслідування на усій екосистемі TikTok. Тобто будуть досліджуватись навіть алгоритмічні системи, які можуть стимулювати поведінкову залежність, або створювати так званий "ефект кролячої нори".

Також вона перевірить, чи справді TikTok розробив заходи для забезпечення високого рівня конфіденційності, безпеки та захищеності неповнолітніх. Окрім питання про захист неповнолітніх, комісія перевіряє, чи надає TikTok надійну базу даних про рекламу на своїй платформі.

 TikTok бореться з фейковими новинами

Раніше Інформатор повідомляв, що соціальна платформа TikTok оголосила про посилення заходів проти фейкових новин. TikTok планує запустити "виборчі центри" на місцевих мовах для боротьби з дезінформацією. Це рішення було прийнято перед виборами до Європейського парламенту, які заплановані на червень 2024 року. Тимчасово TikTok посилить нагляд за опублікованим на платформі контентом. Боротися з фейками ТікТок буде з допомогою спеціального додатка.

TikTok також співпрацює з дев'ятьма організаціями перевірки фактів у Європі та планує розширити свою власну мережу перевірки фактів. Окрім того, компанія запустить цього року дев'ять додаткових кампаній медіаграмотності.

Зміни у TikTok

У грудні 2023 року стало відомо, що у TikTok запровадили нові зміни. Вони пов’язані із фільтруванням коментарів. Зокрема, із забезпеченням для творців контенту безпечного простору. Таке рішення було прийнято, адже багато ботів приходило до авторів контенту та залишало велику кількість коментарів про війну Ізраїлю та ХАМАС. Компанія ByteDance, яка володіє TikTok, заявила, що зосереджуватиметься більше на безпеці спільноти та запускає серію ініціатив #swipeouthate. Окрім того, на платформі запровадили функцію “Режим нагляду за коментарями”. Вона дозволяє автоматично відібрати схожі на вже видалені повідомлення. Інструмент дозволяє автоматично видаляти коментарі від людей, які не є підписниками.

Нагадаємо: чи можна позбавити особу права керування автомобілем, якщо вона ухиляється від мобілізації, чи відмовити їй в обслуговуванні банком, не порушуючи при цьому її права та рівність? Відповідь на це запитання надасть адвокат Ігор Фещенко. 

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.