Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Операція називається кріоабляція
В Україні лікарі вперше "заморозили" серце пацієнта, щоб провести операцію. Першим пацієнтом виявився 62-річний чоловік, який з 2018 року страждає від миготливої аритмії.
Про це повідомив директор Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги Олег Самчук, — передає Інформатор.
Чоловік не міг пити ліки, що розріджують кров через відсутність однієї нирки. Перед операцією стан пацієнта був дуже важким, напади повторювалися кілька разів на добу і загрожував інсульт. Лікарі прийняли рішення оперувати чоловіка шляхом "кріоабляції". Під час неї у серце 62-річного пацієнта ввели рідкий азот із температурою мінус 60 градусів, який знищив хворі ділянки серця.
Таку саму операцію після чоловіка виконали ще двом пацієнтам. Відео можна переглянути за посиланням.
Що таке миготлива аритмія
Миготлива аритмія є головною причиною виникнення ішемічних інсультів. Через неї в передсердя йде імпульс, що змушує стіни неконтрольовано скорочуватися: 400-500 разів на хвилину при нормі - 50-60. Ризик виникнення тромбів у такому стані зростає у 5 разів, відповідно у 5 разів вищий ризик виникнення інсультів. З таким діагнозом живуть до 800 тисяч українців.
"Раніше у пацієнтів не було шансу одужати, тому що хвороба не лікується медикаментозно: ліки хіба що розріджують кров, щоб мінімізувати виникнення тромбу. Тепер завдяки кріоабляціям у нас з'явилася можливість заморожувати ділянки передсердя, щоб вони не пропускали у відділи серця хаотичні імпульси". Шанси одужати після такого втручання – 90%”, – резюмував Самчук.
Нагадаємо, у Львові лікарі за допомогою трансплантації повернули зір пацієнтові. Крім того, в Україні втричі підвищили тариф на трансплантацію серця та легень.
Також Інформатор писав, що в Україні близько 1 200 військових потребують трансплантації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.