В Україні хочуть підвищити пенсії за рахунок меценатів

Читать на русском

Розроблено новий законопроєкт

Читать на русском
В Україні хочуть підвищити пенсії за рахунок меценатів

Розроблено новий законопроєкт

Кабінет міністрів запропонував створити систему меценатів для пенсіонерів, завдяки чому вони могли б отримувати додаткові виплати за рахунок пожертв. Українські пенсіонери можуть отримати доплату у розмірі 70% до пенсії. Про це повідомили в Уряді. Кого і коли торкнеться підвищення пенсії?

Що пропонують в Уряді?

 Пропонується про підвищення пенсійних виплат малозабезпеченим категоріям коштом меценатів. У законопроєкті немає жодних обмежень щодо суми. Для пенсіонерів це досить вигідно, оскільки вони матимуть змогу отримувати виплати у більшому розмірі.

Але поки що невідомо, скільки охочих українців готові допомагати тим, хто живе на мінімальні прибутки.

70% від суми пожертвування конкретному пенсіонеру підуть саме тому, кого обере меценат за віком, розміром доходу та соціальним статусом, а 30% коштів перенаправлять на загальний рахунок для підвищення пенсійних виплат решті всіх громадян.

Народна депутатка від фракції партії "Слуга народу" Леся Забуранна, яка є ініціаторкою законопроєкту, зазначила, що він погоджений з Пенсійним фондом, Мінсоцполітики й Мінфіном, а також підтриманий понад 30 її колегами.

"До війни ми дуже багато говорили, і я абсолютно підтримувала ідею безпосередньо пенсійної реформи — переходу на багаторівневу, створення можливості накопичення пенсій і у приватних накопичувальних пенсійних фондах. Але сьогодні склалася така ситуація, коли це не може відбутися так швидко, як хотілось би", — зазначила депутатка.

Вона нагадала, що при цьому Пенсійний фонд був завжди дотаційним.

В Уряді сподіваються на ухвалення законопроєкту 

За словами голови Міністерства соціальної політики Оксани Жолнович, наразі законопроєкт проходить обов’язкові етапи його розгляду у комітетах Верховної Ради України. Але вона сподівається, що його ухвалять досить швидко. Річ у тому, що мільйони українських пенсіонерів змушені не жити, а виживати на мізерні виплати. Новий законопроєкт дасть їм можливість покращити своє становище.

На сьогодні понад 4,5 мільйона українських пенсіонерів одержують менш як 3 000 гривень.

Поки що рано говорити, коли законопроєкт набуде чинності, але на сьогодні – це єдине рішення для покращення рівня життя пенсіонерів, особливо з огляду на нову реальність в умовах воєнного стану.

Що дасть цей законопроєкт меценатам?

Депутат Верховної ради, перший заступник голови Комітету із соціальної політики  Михайло Цимбалюк вважає, що законопроєкт не вирішить суті проблеми пенсійного забезпечення, бо насправді потрібна реформа у цій сфері. Проте документ міг би заохотити громадян України, які бажають допомагати іншим, щоб вони на законній підставі вносили пожертвування чи благодійні внески на рахунки осіб, які застраховані як майбутні пенсіонери.

“Законодавча ініціатива викликала дискусію в Комітеті соціальної політики, але ми одностайно її підтримали. І до другого читання вноситимемо певні правки, тому що після прийняття його за основу потрібно буде його доопрацювати, з’явилося багато цікавих ініціатив”, – зазначив він.

Нардеп наголосив, що з цього питання звертаються громадяни України, які, наприклад, тимчасово перебувають на заробітках за кордоном.

“Вони хочуть підтримати своїх близьких, родичів чи навіть знайомих. І таким чином на законних підставах хочуть перерахувати кошти на рахунок майбутнього чи чинного пенсіонера”, – пояснив Цимбалюк.

Також цей законопроєкт зацікавив жінок, які через війну змушені були виїхати за кордон. Адже таким чином можна сплачувати єдиний соціальний внесок та накопичувати собі пенсійний стаж, допомагаючи своїм родичам чи знайомим із мінімальною пенсією.

Усі ці питання в Уряді обіцяють врахувати та розробити механізм заохочення для меценатів.

Раніше ми повідомляли, що в Україні зросли розміри пенсій у 2,8 мільйона громадян. Це відбулось в результаті перерахунку. Середній розмір підвищення - 231 гривня. 

Тетяна Мазниченко

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.