В Україні 21 січня зростає споживання електроенергії - в Укренерго назвали причини

Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають

Укренерго
Укренерго 21 січня не застосовуватиме графіки відключення світла

В Україні споживання електроенергії зросло через хмарну погоду та зниження роботи побутових СЕС. Графіки відключення світла не діють, але не варто вмикати кілька потужних електроприладів одночасно у години максимального споживання вранці й увечері: 09:00 — 11:00 та 16:00 — 19:00. Про це повідомили в Укренерго. 

21 січня рівень споживання електроенергії станом на 09:00, був на 3,3% вищим, ніж в той самий час попереднього дня — у понеділок. Причина — хмарна погода у більшості регіонів та зниження ефективності роботи побутових СЕС.

"20 січня добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 4,4% нижчим, ніж максимум попереднього робочого дня — у п’ятницю, 17 січня. Причина такої відмінності — вища температура повітря у більшості областей. Зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають", - наголосили в Укренерго. 

Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соціальних мережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).

  Роз'яснення щодо потужності збудованих і підключених об'єктів децентралізованої генерації 

У деяких Telegram-каналах та ЗМІ була опублікована інформація щодо загальної потужності збудованих в Україні упродовж минулого року об’єктів децентралізованої генерації. Коротко пояснимо, чому наведені (зокрема, і з посиланням на «Укренерго») дані – не є остаточними. До наявних у НЕК «Укренерго» статистичних даних не входить інформація про розподілену газову генерацію, яка підключена безпосередньо до внутрішніх мереж споживачів, забезпечує виключно їхнє живлення та не видає потужність в енергосистему України. Також у статистиці Укренерго не врахована загальна потужність газових установок, які використовуються споживачами виключно у якості резервних генераторів. Оскільки власники таких установок на даному етапі не заявили про намір видавати потужність в об’єднану енергосистему – для НЕК «Укренерго» ці установки лишаються статистично «невидимими».
 
НЕК «Укренерго» наразі також не володіє інформацією про загальну потужність вже збудованих і підключених, але ще офіційно не введених в експлуатацію генеруючих потужностей. Знову ж таки – ці установки стануть для нас помітними, коли почнуть видавати потужність в енергосистему України. На думку Укренерго, давати оцінку щодо загальної потужності збудованих і підключених торік газопоршневих і газотурбінних установок, ґрунтуючись виключно на офіційній інформації від «Укренерго» – не зовсім релевантно. Як було зазначено вище, така статистика не включає кілька важливих факторів. Зі свого боку, НЕК «Укренерго» пропонує бізнесу та промисловості підтримку та консультації щодо підключення вже збудованих генеруючих установок, щоб вони могли стати учасниками ринку електричної енергії України. За нинішніх умов – енергосистемі потрібен кожен Мегават.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube