В Україні 16 липня стартують іспити з української мови для отримання громадянства: як підготуватися

Читать на русском

За результатами проходження цього іспиту кожен може отримати свій сертифікат, який буде діяти безстроково

Читать на русском
В Україні 16 липня стартують іспити з української мови для отримання громадянства: як підготуватися

За результатами проходження цього іспиту кожен може отримати свій сертифікат, який буде діяти безстроково

В Україні 16 липня стартують іспити з української мови для отримання громадянства. Претендентами на складання таких іспитів є вищі державні посади: від президента до заступників глав державних адміністрацій. 

Про це повідомили у прес-службі Нацкомісії,передає Інформатор

Ознайомитися з програмою іспиту на рівень володіння державною мовою для тих, хто має намір отримати громадянство України, можна за посиланням,а також прочитати характеристику екзаменаційної роботи і подивитися приклади завдань.

"Зверніть увагу, що іспит на рівень володіння державною мовою для отримання громадянства України - це можливість для іноземців та осіб без громадянства отримати юридичне підтвердження володіння державною мовою", - уточнюють у відомстві.

У відомстві зазначили, що рівень володіння українською мовою передбачає, що претендент вміє розпізнавати і використовувати граматично правильні мовні форми для вираження власних намірів.

Так, іспит на рівень володіння державною мовою для отримання громадянства України має комплексний характер і складається з чотирьох частин:

"Слухання"

Частина містить 12 тестових завдань. Підготуватися допоможе щоденне практикування зі сприйняття української мови на слух: теле- і радіопрограми, новини, оголошення, прогнози погоди. Важливо звертати увагу перш за все на загальне розуміння мови.

"Читання"

Блок містить 31 тестове завдання на основі 6 текстів загальним обсягом близько 1 000 слів. Підготуватися допоможе щоденне читання текстів українською мовою, формулювання питань до них, коментування та обговорення. Важливо зосередитися на тому, чи добре ви розумієте загальний зміст прочитаного.

"Лист"

Частина включає в себе 2 завдання. Перше завдання на створення короткого письмового повідомлення відповідно до поданої описом ситуації (обсяг до 50 слів), друге - на створення докладного тексту із зазначеної теми та переліком обов'язкових до висвітлення пунктів. Для підготовки важливо практикувати написання повідомлень, записок, нотаток, листів, розповідей, намагатися викладати свої думки ясно і логічно.

"Мовлення"

Блок містить 3 завдання: 1 - опис ситуації (події, людей, предметів, тварин), зображеної на фото (висловлювання обсягом 10 фраз) 2 - монологічне висловлювання на запропоновану тему (обсяг висловлювання 20-25 фраз) 3 - діалог з екзаменатором на задану тему або відповіді на ситуативні питання (обсяг 5 реплік / відповідей з боку претендента). Підготуватися допоможе активне спілкування українською мовою в різних ситуаціях. Можна обрати цікаву тему і поспілкуватися з друзями або колегами. Рекомендується записувати свою мову, наприклад, на диктофон, прослуховувати і аналізувати. Важливо звертати увагу на правильність і зрозумілість вашої мови.

Зазначимо, що ознайомиться зі зразком випробувальної роботи можна за посиланням .

Нагадаємо, мовний омбудсмен пояснив, кому доведеться складати іспит з української мови. Крім того, в Україні запустили безкоштовні курси для вивчення української мови.

Також Інформатор писав, як підготуватися до складання іспиту з української.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.