В The Hill назвали єдину умову, яка змусить путіна шукати закінчення війни проти України

Навіть після укладання миру москва не відмовиться від свого плану-максимуму — знищити Україну

Путін та Кримський міст
Вождь росіян розглядає захоплення українського півострова, як справу усього життя

Перспектива повернення Криму під контроль Києва — чи не єдина річ, яка може змусити президента росіії володимира путіна піти на укладання довготривалого миру. До того моменту, доки він не зустрінеться з такою загрозою, він не відмовиться від своєї ідеї продовжувати бойові дії. Наразі кремль робить ставку на довготривалу війну, у надії вичекати сприятливу для себе ситуацію.

Патрік Дреннан, колумніст британського видання The Hill, вважає, що лише загроза втрати окупованого півострова може бути достатньо відчутним стимулом для путіна, аби він був готовим на якісь поступки й зацікавленим в укладанні миру. Стаття стала реакцією на витік розмови у Zoom держсекретаря США Ентоні Блінкена з офіційними особами, що став доступним для ЗМІ. Американський посадовець сказав, що вважає, що Крим є «червоною лінією», яку путін не перетне й заради якої готовий до ще більшої ескалації насильства, натякаючи на застосування ядерної зброї. Вашингтон обіцяє свою підтримку контрнаступальним діям ЗСУ, але щодо бойових дій великого ентузіазму не проявляє.

Патрік Дреннан наголошує, що окупований росією Крим став для путіна справою всього життя. Через свої псевдоісторичні фантазії він дійсно вважає півострів своїм і доклав зусиль, аби закріпитися на загарбаних територіях. З березня 2014 року до Криму переїхало приблизно 800 тисяч росіян. Якщо ЗСУ зможуть вийти на відстань, з якої стануть досяжними бомбардування Кримського мосту, це «зробило б життя нестерпним для них і для путіна». На стримування просування України в цьому напрямку спрямовані всі дії рф: від загрози гібридних атак «вагнерівців» до наступу на Куп’янськ. Якби Україна змогла створити загрозу для Криму, це змусило б путіна піти на перемовини, але навіть такі кроки в москві розглядали б, як стратегію затягування часу, не відмовляючись від ідеї захоплення України.

Що для цього потрібно

Щоб загрожувати та ізолювати Крим, ЗСУ мають наблизитися до одного зі стратегічних міст — Мелітополя, Армянська чи Скадовська. Просування до двох останніх ускладнене розливом Дніпра через знищення греблі Каховської ГЕС, повідомляє Дреннан. Завдяки десантній операції в Козачих Лагерях, Україна створила плацдарм для просування на цих напрямках. Болотиста та лісиста місцевість означає, що російська артилерія буде менш ефективною, ніж на відкритому просторі. Але переправити на той берег важку бронетехніку для розширення наступальних дій буде важко, адже понтонні переправи вразливі для вертольотів Ка-52. Якщо ж це відбудеться, пересування грунтовими дорогами для танків може бути ускладнене, з іншого боку, ця територія набагато менш замінована.

Що стосується у взяття Мелітополя, потрібно було спочатку захопити добре укріплений Токмак. Україна має обмежені можливості для цього, але повільно просувається.

Раніше ми писали про те, що ЗСУ зайняли північну частину села Роботине на Запорізькому напрямку. А ще ми розповідали, як у Міноборони відреагували на матеріал The Washington Post про те, що ЗСУ провалять контрнаступ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube