В спробі державного перевороту в Німеччині знайшли "російський слід"

Читать на русском

Версію про зв'язки заколотників з рф розслідують німецькі правоохоронці

Читать на русском
В спробі державного перевороту в Німеччині знайшли "російський слід"
Офіційних висновків наразі немає

Версію про зв'язки заколотників з рф розслідують німецькі правоохоронці

Центр протидії інформації вказав на факти, які вказують на причетність росії до спроби державного перевороту в Німеччині. На користь цієї версії існують декілька аргументів. Зокрема й те, що Німеччина залишається однією з головних мішеней для російських спецслужб, а група заколотників сформувалась саме тоді, коли рф готувалась до повномасштабної війни в Україні. 

Інформатор з посиланням на ЦПД розповідає про інші пункти, які вказують на російський слід 

  • Головну роль у планах заснування нового порядку управління у Німеччині екстремісти відводили саме росії.

"Щоб отримати необхідну підтримку та узгодити плани атаки на німецькі органи влади, обвинувачений Рейсс зв’язувався з представниками рф через затриману «супутницю життя принца» уродженку росії Віталію Б., яка виконувала роль зв’язкової між принцом та російським консульством у ФРН", — повідомляють в Центрі протидії дезінформації. 

  • Від подій в Німеччині росія моментально відхрестилась, але пропагандисти звинувачують німецьку владу у "провокаціях" та "політичному піарі". 

В російських соціальних мережах ширяться наративи про те, що будь-які підозри рф у причетності до спроби перевороту є свідомою провокацією спецслужб США та «політичним піаром» з боку німецької влади, яка намагається таким чином відвернути увагу населення від нагальних проблем та невдоволення політикою Байдена стосовно Німеччини.

  • Серед заколотників — ексдепутатка бундестагу від праворадикальної партії «Альтернатива для Німеччини» Біргіт Мальзак-Вінкеман. Ця політична сила активно підтримує зв'язок з російською партією "Єдина росія". 

"Не є таємницею, що кремль спонсорує праворадикальні політичні рухи в Європі, активно створюючи з-поміж радикалів мережі симпатиків москви на європейському континенті, щоб впливати на ухвалення важливих рішень, необхідних керівництву росії", — наголошують у ЦПД. 

Варто згадати й епізод у 2020 році, коли в складі військ спеціального призначення виявили екстремістів, пов'язаних з тією ж праворадикальною партією. Молодіжне крило політсили  очолював Маркус Фронмайєр, відомий своїми проросійськими настроями.

  • Росія роками готувала екстремістів, щоб розхитувати політичну ситуацію в Європі. 

Ще у 2018 році західна преса повідомляла про підготовку радикалів у Берні, Цюриху та Лугано з метою дестабілізації ситуації в регіонах. Під приводом курсів російського спецназу німецькі військові та бійці-спецпризначенці готувались до вчинення провокацій у Німеччині. 

 

Спроба держперевороту в Німеччині

7 грудня німецька поліція провела одну з найбільших в історії країни операцій проти групи правих екстремістів, які планували насильницьке повалення влади у Німеччині. Затримано 25 учасників групи. Центральне місце в цьому заколоті займав Генріх XIII, саме він мав стати очільником нової імперії. Дворянин, бізнесмен та прихильник ультраправих ідей не був широко відомим громадськості, аж до того, поки не очолив підготовку до перевороту.

Більшість учасників змови були членами праворадикального угруповання, заснованого на ідеології Reichsburger («громадяни імперії»), яка заперечує існування сучасної німецької держави і вимагає відновлення Німецького рейху за версією імперської конституції 1871 року. П

Терористи мали політичне крило під назвою «Рада» та бойовиків. За задумом, озброєна група мала захопити в заручники депутатів Бундестагу. План також містив відключення електроенергії в країні шляхом потужному електромагнітному імпульсу. Це мало спровокувати масові заворушення.

Генпрокуратура виявила у подіях 7 грудня можливий «російський слід». Хоча у німецькому наглядовому відомстві наразі уточнюють, що немає підстав вважати, що російські офіційні особи підтримували змовників, спецслужби перевіряють зв’язки угруповання з росією.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.