В рф внесли Коломойського та Авакова до реєстру терористів та екстремістів: хто ще туди потрапив

Читать на русском

Українського підприємця та колишнього главу МВС України внесли до списку Росфінмоніторингу за здійснення екстремістської та терористичної діяльності

Читать на русском
Ігор Коломойський та Арсен Аваков
Грошово-кредитні організації рф заморозять кошти включених до списку "терористів". Фото: УНІАН

Українського підприємця та колишнього главу МВС України внесли до списку Росфінмоніторингу за здійснення екстремістської та терористичної діяльності

Росія внесла українського підприємця Ігоря Коломойського, який зараз знаходиться у СІЗО за звинуваченням у відмиванні коштів, та колишнього главу МВС України Арсена Авакова до списку осіб, які причетні до "здійснення екстремістської та терористичної діяльності". Відповідна інформація з'явилася на сайті Росфінмоніторингу. Загалом у списку п'ять відомих прізвищ українців.

До реєстру також внесено колишнього командира батальйону "Айдар" Сергія Мельничука, засновника "Азову" Андрія Білицького та колишнього депутата Верховної ради України Олега Ляшка. Уточнюється, що, згідно з російським законодавством, як одна з санкцій "грошово-кредитні організації заморожують кошти включених до цього списку осіб". 

"6251. Коломойський Ігор Валерійович, 13.02.1963. Місто Дніпропетровськ Української РСР", - повідомляються дані про українського бізнесмена на російському сайті.

Аналогічні дані вказані на інших осіб, які потрапили до переліку "терористів" у рф. Зокрема, вказаний Аваков Арсен Борисович, 1964 р.н, Ляшко Олег Валерійович, 1972 р.н., Білецький Андрій Євгенович, 1979 р.н. та Коломойський Ігор Валерійович, 1963 р.н. 

Нагадаємо, що у листопаді 2022 року Вахітовський районний суд Казані заочно заарештував Коломойського у кримінальній справі про присвоєння 800 тисяч тонн нафти, поставленої компанією "Татнафта", на суму понад 400 мільйонів доларів. Афера, на думку слідства, мала місце у 2006-2007 роках.

При цьому людям та організаціям, які потрапили до відповідного реєстру Росфінмоніторингу, заборонено взаємодіяти зі ЗМІ, розміщувати інформацію в мережі, організовувати публічні заходи, брати участь у виборах та користуватися будь-якими фінансовими послугами, які не стосуються сплати податків, зарплат та відшкодування збитків.

Справа Коломойського: за що його судять в Україні

2 вересня Шевченківський суд Київа заарештував Коломойського за звинуваченням у шахрайстві терміном на 60 днів із можливістю внести заставу у розмірі 509 млн гривень. Коломойський відмовився вносити заставу.

Слідство України звинуватило бізнесмена в легалізації майна, отриманого незаконним шляхом. Восени минулого року співробітники Національного антикорупційного бюро України проводили у Коломойського обшуки у справі про заволодіння майном компанії "Укрнафта".

Також деякі ЗМІ писали, що Коломойського могли позбавити громадянства України, щоб спростити його екстрадицію до США. Така можливість могла б стати зручним інструментом для впливу на олігарха. Зазначалося, що розмови про це вже ведуться у владі. Проте сьогодні стало відомо, що Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення, в якому Ігор Коломойський названий громадянином України. Тобто скористатися громадянством іншої країни, щоб уникнути відповідальності в нього не вийде.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.