В Ощадбанку розповіли, як діяти клієнтам на окупованих територіях у разі закінчення терміну дії карток

В Ощадбанку відреагували на коментар чоловіка, який не може користуватися пенсійною карткою на окупованій території

Ощадбанк
Ощадбанк про користування картками на окупованих територіях

У чоловіка, який перебуває на окупованій території, перестала працювати пенсійна картка. Він цікавиться в Ощадбанку, як діяти у такій ситуації. Відповідний коментар клієнт залишив 10 липня під публікацією фінустанови. 

За словами чоловіка, він не може користуватися пенсійною карткою. Вона перестала функціонувати з 1 липня, а клієнт Ощадбанку перебуває на окупованій території. 

"Підкажіть, будь ласка, що робити людині, яка знаходиться на окупованій території? Перестала працювати пенсійна картка з 01.07.2025 року. Чи можна якось дистанційно перевипустити її в цифровий формат карти, зателефонувавши на гарячу лінію з фінансового номера? Як бути?", - цікавиться чоловік. 

Реакція Ощадбанку на скаргу чоловіка 

В Ощадбанку відреагували на коментар чоловіка. Там зазначають, що пенсійна картка не може бути цифровою, а тільки пластиковою.

"Пенсійна картка не може бути цифровою, а тільки пластиковою. Для користування коштами надалі, потрібно здійснити перевипуск картки. Для перевірки можливості перевипуску дистанційно, рекомендуємо зателефонувати з фінансового номера до контакт-центру 0800210800, або ж звернутися у зручне відділення банку", - заявили в Ощадбанку. 

Пенсії людей з ТОТ будуть зберігатись на їхніх рахунках у Пенсійному фонді, а не в Ощадбанку

Раніше ми писали, що Уряд ухвалив рішення, яке врегульовує ситуацію з пенсійними виплатами для людей, які опинилися на тимчасово окупованих територіях і втратили зв’язок із банком через війну. Мова йде про внутрішньо переміщених осіб, які до 24 лютого 2022 року проживали на окупованих територіях і отримували пенсію, але більше року не користувалися банківським рахунком або не проходили процедуру ідентифікації. Для забезпечення прозорості в обліку цих коштів у Законі «Про Державний бюджет України на 2025 рік» зазначено, що вони зберігатимуться в Пенсійному фонді України.

Пенсіонери, на рахунки яких ці кошти були зараховані, зберігають на них повні права. Якщо особа жива або має законних спадкоємців, вони можуть отримати всю суму одним платежем. Зверніть увагу: ця норма стосується лише пенсійних рахунків тих осіб, які відповідають наступним критеріям:

  • є (або були) внутрішньо переміщеними особами з територій, які були окуповані до 24 лютого 2022 року,
  • отримували пенсію як внутрішньо переміщені особи до початку повномасштабного вторгнення,
  • не користувалися пенсійним рахунком більше ніж рік або не проходили фізичну ідентифікацію протягом останніх шести місяців.

Якщо особа вже пройшла фізичну ідентифікацію або зробить це перед фактичним перерахуванням коштів з рахунка до Пенсійного фонду, її гроші залишаться на банківському рахунку і не будуть переведені до ПФУ. Що зміниться найближчим часом?

Після того як Пенсійний фонд сформує списки і передасть їх до Ощадбанку, банк розпочне виплати за графіком, затвердженим Мінфіном і погодженим із НБУ. Мінсоцполітики координуватиме процес і стежитиме за рухом коштів. Право на пенсію і вся нарахована сума зберігаються. Щоб отримати кошти, потрібно подати заяву до Пенсійного фонду особисто, онлайн або під час ідентифікації в Ощадбанку. Після цього виплата здійснюється разово та в повному обсязі. У разі смерті пенсіонера, невиплачені кошти можуть отримати його спадкоємці. Для того, щоб ваші пенсійні заощадження залишалися в банку незмінними, потрібно пройти фізичну ідентифікацію одним із наступних способів:

  • у відділенні Ощадбанку,
  • у місцевому підрозділі Пенсійного фонду України,
  • через відеоідентифікацію на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України,
  • через авторизацію на порталі Пенсійного фонду або Єдиному державному порталі електронних послуг з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Якщо ви вже користуєтесь карткою та пройшли ідентифікацію, нічого робити не потрібно — кошти залишаться на вашому рахунку і не будуть переведені до Пенсійного фонду України.

Як замовити карту Ощадбанку онлайн

На сайті Ощадбанку вказано, що клієнти можуть замовити банківську карту онлайн на сайті банку або офлайн у відділенні. Отримання картки відбувається швидко та без зайвих складнощів. Щоб зробити банківську карту онлайн:

  • залиште заявку на неї на офіційному сайті Ощадбанку;
  • оформте її у застосунку «Мобільний Ощад»
  • використайте чат-бот у Viber, Telegram, Messenger Facebook.

Для оформлення більшості карток потрібен тільки паспорт та ІПН, також інколи довідка про доходи. В інших випадках консультант зорієнтує вас щодо повного переліку документів, які потрібні, щоб відкрити банківську картку онлайн або у відділенні. Ощадбанк гарантує безпеку рахунків і забезпечує швидке реагування на підозрілі операції. Платіжні карти від Ощадбанку можна додати в Apple Pay, Google Гаманець, Garmin Pay чи Mi Pay. Також є можливість увімкнути інформування від банку про розрахунки, здійснені платіжною картою. 

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube