“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
В ООН задокументували випадки погроз та насильства через суперечки між парафіянами різних православних юрисдикцій в Україні
В ООН вважають, що українські правоохоронці нібито не вживають заходів для захисту вірян УПЦ МП. На думку представників організації, в Україні зростає напруженість між Українською Православною Церквою Московського патріархату та Православною Церквою України.
Про це йдеться на сайті ООН. Там зазначається, що "в Україні зросло занепокоєння щодо реалізації свободи віросповідання".
"Занепокоєння щодо реалізації свободи віросповідання в Україні, зокрема на окупованій території, зросло з лютого 2022 року", - заявила Ілзе Брандс Кехріс, помічниця Генерального секретаря з прав людини.
На її думку, в Україні зростає напруженість між Українською Православною Церквою Московського патріархату та Православною Церквою України. Вона зауважила, що Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) задокументувало через суперечки між парафіянами різних православних юрисдикцій в Україні:
"Реагування українських правоохоронних органів у цих випадках не спромоглося достатньо розслідувати інциденти та вжити заходів для захисту вірян Української Православної Церкви (МП. - ред)", - повідомила Кехріс.
Крім цього, за її словами, з понад 6600 кримінальних справ, порушених за колабораціонізм та інші злочини, пов’язані з війною, 68 стосуються саме священнослужителів УПЦ МП. Тому вона закликала "забезпечити повну повагу прав на належну правову процедуру та справедливий судовий розгляд у цих надзвичайно делікатних справах". Водночас, доказів того, що згадані справи були відкриті неправомірно, вона не надала.
Нагадаємо, що на початку жовтня у Верховній Раді зібрали підписи для розгляду питання про заборону діяльності Української православної церкви Московського патріархату. А вже 19 жовтня Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект №8371 про заборону релігійних організацій, пов'язаних із рф.
Своєю чергою, 30 липня на релігійних зборах у Ворзелі більшість присутніх проголосували за перехід Петро-Павлівської парафії Української православної церкви (МП) до Православної церкви України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.