Здатність до виробництва електроенергії скоротилася на 61% протягом року
З початку російських масованих обстрілів у жовтні й до кінця 2022 року українці загалом п’ять тижнів сиділи без електроенергії.
Про це йдеться у звіті ООН, опублікованому 20 червня.
"Пересічне українське домогосподарство загалом мало витримати п’ять тижнів без електрики з 10 жовтня до кінця грудня 2022 року, за оцінками на основі даних Укренерго", – йдеться у звіті.
При цьому в ООН вважають, що здатність до виробництва електроенергії скоротилася на 61% протягом року. Із загальної кількості 75 енергоблоків шість були знищені, 16 пошкоджені, один перебуває під тимчасовим військовим контролем РФ, а 22 не працювали через матеріально-технічні проблеми з постачанням газу чи вугілля.
Крім того, літня ремонтна кампанія енергоблоків може спричинити дефіцит електрики в країні.
"Якщо кілька атомних електростанцій, блоки станції (АЕС) не працюють, в енергосистемі може виникнути дефіцит енергії", – вважають експерти.
Новий тариф на світло готують для українців із 1 липня 2023 року. Після зростання цін для побутових споживачів, подорожчання торкнеться і бізнесу. Про це повідомляє Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Згідно з порядком денним на 26 червня, комісія перегляне граничні ціни на електроенергію на ринку "на добу вперед", внутрішньодобовому та балансуючому ринках. Іншими словами, йдеться про підвищення тарифів для бізнесу.
На сьогодні ціни на електроенергію для бізнесу у години мінімального навантаження (00:00-07:00 та 23:00-24:00) обмежені 2 000 грн/МВт-год, у години максимального навантаження (07:00-23:00) - 4000 грн/МВт-год.
У проекті рішення НКРЕКП йдеться про те, що нинішні "прайс-кепи" припинять дію з 30 червня. Це означає, що з липня для бізнесу почнуть діяти нові граничні ціни:
Окрім ринкової ціни, яка визначається щодобово, до структури тарифу для бізнесу також входять тарифи оператора системи передачі та операторів системи розподілу, а також вартість послуг постачальника. Тому кінцевий тариф буде вищим і може відрізнятися залежно від регіону. Це рішення не торкнеться побутових споживачів, які з червня платять за тарифом 2,64 гривні за кВт-год незалежно від обсягів використання.
Нагадаємо, у Черкасах в середу, 21 червня, в деяких районах зникло світло. За даними Черкасиобленерго, виникли дві аварійні ситуації в енергомережах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.