В окупованому Донбасі пролунала серія вибухів, 11 з них чули в Маріуполі

Неспокійною видалася ніч на окупованій території Донецької області

В окупованому Донбасі пролунала серія вибухів, 11 з них чули в Маріуполі
В окупованому Донбасі пролунала серія вибухів

У тимчасово окупованому Маріуполі ввечері 21 лютого пролунала серія вибухів. Їх чули у кількох районах міста. Також пабліки пишуть про вибухи в інших окупованих містах Донецької області. Станом на 01:30, 22 лютого інформація офіційно не підтверджена і потребує уточнення.

Про це повідомляє Маріупольська міська рада. Пролунало щонайменше 11 вибухів. Частина з них, мабуть, ворожа протиповітряна оборона. Відомо про два влучення – в районі АС-2 у Центральному районі та зупинки Стан-3000 у Кальміуському районі. Ймовірно, влучення були в місцях скупчення ворожої сили.

Також повідомляють про проблеми зі світлом та зв'язком у Центральному та Лівобережному районах. Наразі інформація перевіряється. Також місцеві Telegram-канали повідомляють про вибухи в окупованих Донецьку, Макіївці, Харцизьку, Дебальцевому та Іловайську.

Дехто припускає, що удари нанесли ракетами GLSDB

GLSDB (англ. Ground-Launched Small Diameter Bomb, дослівний переклад — Бомба малого діаметра наземного запуску) — малогабаритні високоточні боєприпаси, фактично — крилата бомба. GLSDB створені компанією Boeing спільно з компанією SAAB і перебувають у розробці з 2019 року.

GLSDB поєднує в собі авіаційну бомбу малого діаметра GBU-39 (SDB) з ракетним двигуном від реактивного снаряда M26. Боєприпас може вражати цілі на відстані до 150 км. Для наведення на ціль зброя використовує супутникову систему позиціонування (GPS) та інерціальну навігаційну систему. Бомба має «крила», які розгортаються в повітрі, що істотно збільшує дальність ураження.

Можна запускати з уже наявних в Україні ракетних систем MLRS-M270 та HIMARS

У листопаді 2022 року боєприпас GLSDB розглядали для використання під час російського вторгнення в Україну у 2022 році з системою HIMARS. Україна прагнула отримати ракети ATACMS через їх велику дальність. GLSDB був би компромісом, з бойовим радіусом близько 150 кілометрів (94 милі) з використанням ракетного двигуна M26 і SDB. І SDB, і M26 поширені в арсеналі США. Він може бути доставлений до початку 2023 року з використанням надлишкових бомб після конфлікту в Афганістані.

Вартість GLSDB становить близько 40 тисяч доларів США, а вартість MGM-140 ATACMS — за оцінками перевищує 1 мільйон доларів США. 3 лютого 2023 року було оголошено про новий пакет допомоги на сукупну суму близько $2,2 млрд до складу якого, серед іншого, увійшли боєприпаси GLSDB.

Станом на початок лютого строки надання Україні GLSDB ще не були визначені[9], але новинне агенство Рейтер повідомило, що згідно з документами, що вони бачили ці бомби можуть бути в Україні вже навесні. Це буде перший експорт та перше бойове застосування комплексу GLSDB.

Нагадаємо, Росія продовжує примусову паспортизацію громадян України на тимчасово окупованих територіях Донецької області. Зокрема, працівникам бюджетних організацій доведено під особистий підпис розпорядження так званої окупаційної адміністрації Горлівки щодо необхідності набуття російського громадянства. Ті, хто не отримають паспортів до 1 липня 2023 року звільнять із займаних посад.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube