Журналісти наголосили, що Токтомушев останнім часом працював у Ірини Верещук, яка у 2020 році була основною кандидаткою в мери Києва від партії "Слуга народу", а також Токтомушева кілька разів бачили у виборчому штабі Верещук - тобто в ОП він зайшов разом з Верещук
Бігус опублікував незвичайне розслідування як для контррозвідника: він зацікавився персоною Рисбека Токтомушева, який нещодавно влаштувався на скромну посаду в Офіс президента. Токтомушев – кризис-менеджер, зазначає Бігус. І відповідає на запитання, що він робить на посаді у справах дітей, внутрішньо переміщених осіб та ветеранів.
Розслідувачі Бігуса стверджують, що Токтомушев - давній партнер бізнесмена Артура Гранца, якому належить український Forbes. А також гральна компанія VBET та мережа магазинів Dute Free, через яку, на думку Бігуса, може відбуватися контрабанда цигарок.
Гранц та Токтомушев спільно керували агрохолдингом "Креатив Групп", що була одним з найбільших виробників олії. Саме у той час Гранц заявив, що залучив Токтомушева до управління саме як кризового менеджера.
Саме це викликає у розслідувачів Бігуса сумніви. Рисбек Токтомушев - менеджер великого бізнесу, який іде "на зарплату в ОП займатися справами дітей, внутрішньо переміщених осіб та ветеранів", - кажуть вони. На його думку Токтомушев опинився в ОП, саме як лобіст інтересів бізнесу Гранца, зокрема, "ігорки".
"Ім'я великого бізнесу, про якого роками не згадували в українському інфопросторі нині на шпальтах відомих видань... Бізнесмен Гранц досі у грі. Він залишається власником українського Forbes. Колишній менеджер його компанії, що володіє Forbes, зараз очолює гральну компанію VBET, а магазини Duty Free на пунктах пропуску, які теж належать Гранцу, продовжують роботу: приносять прибуток і, за деякими оцінками, посилюють нелегальний обіг цигарок. Якщо бізнес живе, розвивається і працює, йому потрібні люди - "свої". Тож, ці сюжетні лінії - бізнесмен та його колишній менеджер - паралельні чи колись перетнуться? Це не просто окрема історія про одного гравця. Це про тенденцію. Про те, що місця, які звільнили олігархи, довго порожніми не залишаться. "Нові обличчя" вже на підході зі старами методами і тим ж цілями: вплив, інтереси, ресурси", - вважають розслідувачі.
Вони також відзначають, що Токтомушев останнім часом працював у Ірини Верещук, яка у 2020 році була основною кандидаткою в мери Києва від партії "Слуга народу". Зазначається, що Токтомушева кілька разів бачили у виборчому штабі Верещук. Тобто в ОП він зайшов разом з Верещук, яка теж зараз обіймає там посаду заступниці Єрмака.
"Він юрист, має вільну англійську, є ефективним кризовим менеджером. З початку війни допомогає мені у питаннях гуманітарного реагування по ВПО та прифронтових територіях. Зокрема, у відносинах з міжнародними гуманітарними організаціями... Я спитала його про Артура Гранца. Він повідомив мене, що співпрацював з ним лише по сільгосп проєкту багато років тому. Він сказав мені, що про інші бізнеси Гранца йому нічого невідомо і жодного стосунку до них він не має. Каже, давно з ним не спілкувався. Якщо медіа пов'язують Гранца із чимось поганим, це не робить автоматично Рисбека поганим", - відповіла заступниця глави ОП.
Про Токтомушева також відомо наступне:
Раніше Інформатор писав, що Bihus.info в одному з нових розслідувань виявили, що на території відомчої бази відпочинку митників у Конча-Заспі продали більшість будинків. Серед покупців були експрокурор, колишні ТОПи митниці та їхні родичі. Наразі відомо, що Профспілка продала 21 маєток і отримала за це 111 млн 575 тис. 550 грн.
Якщо розділити цю суму на площу усіх будинків, то умовна середня вартість квадратного метру становить 42 тис. 273 грн. Наприклад, нині двоповерховий маєток на 200 квадратів на базі митників належить колишньому заступнику генерального прокурора Сергію Кізю. Спочатку він цей маєток орендував, а у 2024-му році викупив. До Кізя цим будинком користувався ексголова ДФС Роман Насіров.
Ще один маєток належить матері експрокурора. До того, як Ганна Кізь у 2021-му році купила цей будинок, Генеральна прокуратура керувала розслідуванням щодо його можливого незаконного відчуження. Мати колишнього голови митниці та колишнього віце-спікера парламенту Ігоря Калєтніка теж купила там маєток. Калєтнік після Революції Гідності отримав підозру у так званій справі “Диктаторських Законів 16 січня”, але провадження закрив його сусід – Кізь.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.