У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Їм вдалося долетіти до суші для пошуків основної їжі
У Одеській області після шквальних буревіїв і злив загинули майже 2 млн сонечок.
Про це повідомив співробітник нацпарку «Тузлівські лимани» еколог Іван Русєв, - передає Інформатор .
Сотні тисяч божих корівок, які змогли долетіти через Тузлівські лимани до суші, оселилися на піщаній пересипу, луках і степових ділянках нацпарку і навіть в очеретах. Вони мігрували через лимани в пошуках основної їжі - попелиці (комахи, - ред.).
"Божа корівка семиточкова - найпоширеніший вид сімейства сонечок з загону жуків. Цей красивий жук споконвічний житель України. Він здавна користувався великою повагою серед людей, які займаються сільським господарством завдяки тому, що його личинки і дорослі особини активно поїдають попелиць та інших шкідливих комах", - уточнив Русев.
Божі корівки зимують у захищених місцях у дикій природі, де вони харчуються і розмножуються. Навесні перш ніж почати відкладати яйця, починають харчуватися попелицями. Коли їх стає мало, корівки змушені мігрувати в пошуках їжі. Тоді можна побачити величезні скупчення комах, які починають кусати все, що трапляється на їхньому шляху.
"У сезон від одного до трьох місяців (навесні і раннім літом) самка відкладає від 200 до 1 000 яєць. Яйця порівняно великих розмірів (довжиною 0,8-1,2 мм, зазвичай відкладаються поблизу здобичі, невеликими купками (від 25 до 85 особин у захищених місцях на листках або гілочках. Личинка з одного міліметра за 10-30 днів виростає до 4-8 мм в довжину, залежно від стану здобичі - попелиці ", - розповів Русев.
За його словами, така величезна кількість загиблих сонечок стає їжею для інших тварин, особливо для бокоплавів (раки, - ред.), яких в солоних лиманах безліч.
Нагадаємо, в Одеській області після зливи і граду загинули 10 лелек, кілька овець, кіз і корова. Крім того, у Херсонській області оголосили підозру агроному через загибель червонокнижних журавлів у заповіднику «Асканія-Нова».
Також Інформатор писав, що Залісся, Конча-Заспу і Бирючий острів відкриють для українців як і Межигір'я .
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .