У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Організатори схеми за катання у швидкій та переправу через кордон брали 4800 доларів США
В Одесі СБУ та Нацполіція затримали трьох чоловіків, які допомагали ухилянтам виїхати за кордон. Їх спіймали "на гарячому", коли ті у машині "швидкої" перевозили своїх чергових клієнтів. Організаторам незаконної схеми повідомили про підозру, триває розслідування.
Про це повідомив Офіс генерального прокурора. За даними слідства, житель Болградського району разом з двома спільниками, громадянами Молдови та Узбекистану, допомагали ухилянтам виїхати до Молдови.
Вони шукали військовозобов’язаних чоловіків, які хотіли незаконно виїхати з України, та пропонували переправити їх поза пунктами пропуску через українсько-молдовський кордон. За таку послугу брали 4800 доларів США.
Ухилянтів доставляли до міста Ізмаїл. Щоб безперешкодно проїжджати контрольно-пропускні пункти у комендантську годину з Одеси до Ізмаїла спільники використовували машину швидкої медичної допомоги. Далі громадянин Молдови особисто проводив "клієнтів" через держкордон поза межами офіційного пункту пропуску на території Болградщини.
Під час перевезення двох військовозобов’язаних до визначеного пункту відправлення чоловіків затримали правоохоронці. За місцями проживання затриманих провели обшуки: вилучено готівку, документи та речі, які підтверджують незаконну діяльність.
Наразі всім трьом організаторам злочинного угруповання повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
За даними Нацполіції, найбільше справ про ухилення зареєстровано на Закарпатті. Слідом в цьому антирейтингу йдуть Волинська, Рівненська та Львівська області.
Загалом Україні з початку повномасштабної війни правоохоронці розпочали розслідування приблизно 8000 випадків ухилення від військової служби. Станом на кінець жовтня до суду направили 1877 обвинувальних матеріалів за фактами ухилення від призову з мобілізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.