В Одесі через мобілізацію не вистачає водіїв автобусів: влада міста знайшла вихід

Читать на русском

Водіїв не вистачає на автобуси, які передали місту західні партнери

Читать на русском
Транспорт
Через мобілізацію виник брак робочої сили

Водіїв не вистачає на автобуси, які передали місту західні партнери

Одеса зіткнулась з проблемою – не вистачає водіїв на міські автобуси. Причина проста, більшість чоловіків, які займали ці посади, мобілізували до війська. Саме тому виник брак робочої сили. 

Проте у міськраді заявили, що знайшли вихід. Планують шукати та навчати жінок. Зазначається, що водії потрібні на автобуси, які подарувало Одесі місто-побратим Регенсбург. Їх мають намір задіяти на новому маршруті. Але наразі з необхідних 18 водіїв є тільки сім, повідомляє "Суспільне". 

"У нас є водії, але не в тій кількості, яка необхідна. Ми домовились з нашими партнерами, якщо будуть жінки, які хотіли навчитись і бути водіями на такому транспорті, тому що зараз чоловіків мало – хто призвався і пішли боронити нашу державу", – сказав міський голова Геннадій Труханов.

Він додав, що наразі місто отримало десять автобусів від німецьких партнерів, а ще ведуться перемовини про поставку партії подібного транспорту з Туреччиною. Тож кваліфіковані кадри вкрай необхідні. 

"У нас є школи де навчають, але нам пішли на зустріч і Регенсбург, і Берлін пропонують навчати водіїв. Якщо ми запускаємо маршрут, маємо бути певні, що він працюватиме. А якщо хтось захворів і автобус не вийшов і люди не потрапили на роботу, це буде ще гірше, ніж не запустити його", — зазначив мер міста.

Мобілізація в Україні

Воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні продовжили до 14 лютого 2024 року. На військовому обліку повинні перебувати усі чоловіки від 18 до 60 років. Залучити о служби у війську можуть будь-кого з них.

У грудні на сайті Верховної Ради зареєстрували скандальний законопроєкт щодо змін у правилах мобілізації українців. Він передбачає зміни у правилах вручення повісток, проходження ВЛК, постановки на військовий облік, надання відстрочки та звільнення з військової служби. Також цей закон пропонує змінити призовний вік з 27 до 25 років, скасувати строкову службу та дозволити надсилати повістки через електронний кабінет або на електронну пошту.

Проте шквал критики змусив українських депутатів шукати компроміс й розробляти альтернативний законопроєкт. Його зареєстрували на сайті Ради 3 січня. Головні зміни стосуються строковиків та людей з інвалідністю 3 групи. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.