"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Однак цей процес є досить кропітким та продовжуватиметься не менше шести місяців
Українські військовослужбовці вже почали навчатися на західних винищувачах F-16. Однак не варто чекати блискавичних результатів, адже процес цей є кропітким та досить довгим.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков в коментарі "24 каналу". Особливих подробиць чиновник розкривати не став, посилаючись на військову таємницю.
"Навчання вже розпочалися", - лаконічно сказав журналістам Резніков.
За його словами, до "повітряної коаліції" увійшли 11 країн-союзниць України. Всі вони в тій чи іншій мірі братимуть участь в навчанні наших льотчиків та технічного персоналу. Головними майданчиками для цих тренувань стануть Данія та Нідерланди.
На цей час ще зарано загадувати будь-які конкретні терміни, зазначає Резніков. Справа в тому, що західні літаки мають геть іншу систему управління та технічне устаткування - на відміну від радянських, якими досі користуються наші Повітряні сили.
Ще одна перепона - погане знання вузькопрофільної англійської лексики, без якої неможливо буде зрозуміти, що тобі втовкмачують інструктори. Тож навчання та опанування F-16 потребує часу. Мінімальний строк - десь півроку.
"Хтось може швидше зможе. Люди талановиті. Але щоби не було ілюзій, може так статися, що частка льотчиків буде готова за 5 місяців, а інженери та техніки не будуть готові. А літак - дуже складна система. Одного пілота недостатньо... Щоби будувати виправдані очікування - мінімум 6 місяців. Але не розчаровуйтеся, якщо це буде більше", – розказує Резніков.
Окрім пілотів, навчаються також інженери, механіки та інший технічний персонал. Коли саме Україні передадуть самі літаки, також поки що незрозуміло. Але процес однозначно зрушив з "мертвої точки".
Особливо важливий момент - яка зброя буде поставлена на винищувачі. Ці питання ще тільки доведеться обговорювати із західними союзниками в майбутньому.
"Кожна країна отримуватиме такий дозвіл (на поставку нам літаків - ред.) і буде казати: "Я готовий передати таку кількість літаків". Відповідно, із запчастинами, можливістю забезпечення. "Я готовий передати таку кількість ракет або авіаційних бомб, або чогось ще". Тоді буде зрозуміла друга частина проєкту", – ділиться подробицями Резніков.
Раніше ми писали про те, що українські льотчики вчитимуться пілотувати F-16 на території Данії. "Інформатор" також повідомляв про те, що Сполучені Штати згодні передати нам частину своїх винищувачів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.