В НАТО пояснили, чому не стали запрошувати Україну на саміті у Вільнюсі

Читать на русском

Державу не можуть запросити стати членом Альянсу з двох причин, заявив генсек організації.

Читать на русском
Столтенберг
Столтенберг відзначив дії прогрес України на шляху до НАТО

Державу не можуть запросити стати членом Альянсу з двох причин, заявив генсек організації.

Україна не відповідає критеріям щодо рівня корупції для того, щоб отримати політичне запрошення стати членом НАТО.

Про це під час пресконференції заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Очільник організації зазначив, що Україна вийшла за межі вимог плану щодо дій щодо членства в Альянсі (ПДЧ), і це відбулося не тільки через повномасштабний напад рф, але й через наближення держави до стандартів НАТО починаючи з 2014 року.

"Є два виміри, до яких ми апелюємо (у питанні запрошення до НАТО). Перший – це рівень, до якого вдалося модернізувати інститути оборони та безпеки та зміцнити їх управління, включаючи боротьбу з корупцією, і це питання, яке розглядалося під час кожного розширення НАТО", - заявив Столтенберг.

За словами генсека НАТО, інший вимір, через який Україна не отримала запрошення, це триваюча повномасштабна війна.

"Збройні сили України продемонстрували мужність та компетентність, які вразили весь світ, але водночас йде повномасштабна війна. Усі союзники зійшлися на думці, що коли триває війна, не час для того, щоб робити Україну повноправним членом альянсу", - додав Столтенберг.

Україна на шляху до НАТО

Україна подала заявку на прискорений вступ до НАТО у вересні 2022 року після того, як росія захопила чотири області країни. Зеленський наголошував, що на саміті у Вільнюсі на Київ чекає "чіткий сигнал", що Україну приймуть у блок, а не чергові заяви про "відчинені двері" альянсу.

Однак у підсумковому комюніке НАТО щодо України немає конкретики щодо вступу чи запрошення Києва до альянсу, пише Der Spiegel, який ознайомився із фрагментом документа. За даними видання, нинішня версія документа повторює обіцянку, яку було дано українській владі в Бухаресті ще 2008 року. Жодних конкретних термінів приєднання до альянсу не вказується.

На пресконференції Столтенберг заявив, що Україна не отримає політичне запрошення стати членом НАТО на саміті у Вільнюсі 11-12 липня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.