Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Пакет допомоги від Альянсу допоможе наблизити Україну до стандартів НАТО
На літньому саміті у Вільнюсі НАТО ухвалить пакет довготривалої допомоги для України. Він покликаний наблизити нашу державу до стандартів Альянсу. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Як пише Welt, генсек наголосив на тому, що пакет допомоги діятиме протягом кількох років, що допоможе привести Україну до стандартів НАТО. На думку Столтенберга, це наблизить Україну до Альянсу.
"Майбутнє України - в НАТО, але зараз пріоритетом для України є утвердження себе як суверенної та незалежної держави - інакше немає сенсу обговорювати членство", - сказав Столтенберг.
Генсек додав, що після закінчення війни повинні бути домовленості щодо безпеки України, щоб рф з часом не змогла переозброїтися і напасти знову. При цьому Столтенберг також застеріг від поспішних мирних переговорів між країнами.
"Ми всі хочемо, щоб ця війна закінчилася. Але щоб мир був тривалим, він має бути справедливим. Мир не може означати заморожування конфлікту та прийняття угоди, яку продиктувала росія. Тільки Україна може визначити умови, які є прийнятними", - наголосив генсек НАТО.
Саміт має відбутися 11-12 липня 2023 року у Вільнюсі, столиці Литви. Він буде зосереджений на Україні та її відносинах з військовим альянсом.
Нещодавно журналіст Рікард Юзвяк в авторській колонці на "Радіо Свобода" написав, що під час саміту Києву запропонують дві речі. Зокрема, буде домовленість про багаторічний, можливо, навіть безстроковий пакет допомоги, аби перейти від військової доктрини радянських часів до стандартів і зброї НАТО. Обговорюється потенційна допомога в розмірі 500 мільйонів євро на рік, але цифра може змінитися, залежно від дискусії у Вільнюсі, пише журналіст.
Друга річ, яку, ймовірно, отримає Україна, - це оновлення політичних відносин між Києвом і альянсом. Нинішня Комісія Україна-НАТО має стати повноцінною Радою Україна-НАТО - це означає, що Київ сидітиме за столом на рівних. Раніше Україну запрошували лише брати участь у зустрічах із країнами-членами НАТО, але тепер вона може скликати засідання, коли захоче. До того ж, офіційні особи НАТО вважають, що рада поглибить співпрацю в різних сферах політики.
Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг говорив, що на саміті НАТО у Вільнюсі обговорять питання, як наблизити Україну до НАТО. Але питання вступу Києва до Альянсу підіймати не будуть. А на що саме може очікувати Україна від саміту НАТО у Вільнюсі читайте тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.