В МЗС та у Офісі Зеленського відреагували на "мирний" план Індонезії: як саме?

В МЗС та у Офісі Зеленського відреагували на "мирний" план Індонезії: як саме?

Читать на русском

Мирний план Індонезії не отримав підтримки

Читать на русском
Зеленський, прапор Індонезії, путін
Стала відома позиція України щодо мирного плану Індонезії

Мирний план Індонезії не отримав підтримки

Ані Україна, ані російська федерація не згодні з мирним планом, який запропонувала Індонезія. В українському Міністерстві закордонних справ нагадали, що між Україною та рф "спірних територій" (як висловилися в Індонезії) немає, а значить – немає потреби проводити "референдуми". 

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко. Він підкреслив, що Україна вдячна за увагу з боку Індонезії. Проте у випадку війни росії проти України немає альтернатив – рф повинна вивести свої війська з території України. 

"Росія загарбала Крим, частини Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, що зафіксовано в офіційних документах ООН.На окупованих територіях російська армія здійснює воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Росія має забратися з українських територій, а Україна – відновити свою територіальну цілісність в міжнародно визнаних кордонах. Альтернативних сценаріїв бути не може", – зазначив Ніколенко. 

Також речник МЗС вважає, що створення демілітаризованої зони та розведення сил на 15-кілометрову відстань не спрацюють. Для довготривалого миру потрібне повне звільнення українських території від російських окупантів. 

Крім того, відреагував на мирну пропозицію Індонезії радник голови Офісу президента Михайло Подоляк. Він заявив, що цей "мирний план" насправді про капітуляцію: Україна припиняє вогонь по окупантах, відходить на 15 кілометрів і "сором'язливо чекає" на чергові фейкові референдуми, доки росія на тимчасово окупованій території буде "зафіксовувати своє право безкарно вбивати". 

"Маємо це серйозно слухати? 465 днів війни за свободу, щоб почути чергову пропозицію "стати на коліна"? Реалістична пропозиція одна. Щоб війна реально закінчилась, а світ повернувся до порядку, до міжнародного права, до справедливості, необхідно, щоб росія забралась із суверенної території України. Негайно. Після цього – переговори щодо буферної зони, ракет, репарацій тощо. І жодного міфічного "врегулювання", під яким розуміють капітуляцію, не треба", – написав Подоляк.

Що пропонує Індонезія?

Міністерство оборони Індонезії запропонувало негайно припинити вогонь в Україні, а українським та російським військовим відійти на 15 кілометрів від своїх позицій. Цю зону, як вважають в Індонезії, повинні контролювати миротворці Організації об'єднаних націй, а на тимчасово окупованих територіях – Індонезія пропонує провести "референдуми".

Важливо зауважити, що тимчасово окуповані території міністр оборони  Індонезії Прабово Субіанто назвав "спірними районами". Також він заявив, що Україна та росія повинні негайно "почати переговори про мир". Проте, як уже видно зараз, таку пропозицію Україна приймати точно не збирається.

Як відреагували в росії? 

У російських ЗМІ з'явилася реакція російського керівництва на план Індонезії. Пропагандисти, посилаючись на свої джерела, зазначили, що нібито "рішення жителів на "референдумах" щодо входження в склад рф не підлягають перегляду". Йдеться про ті фейкові референдуми, які раніше окупанти проводили на окупованих територіях. При цьому росія вимагає, щоб західні країни припинили постачання зброї для України, а також "визнання нових територіальних реалій". Тобто, позиція рф незмінна: вони не збираються вести мирні переговори, росіяни вимагають українських територій. Про гарантії безпеки не йдеться. 

Українська формула мира

Президент України Володимир Зеленський заявив, що мирний план повинен бути саме українським, адже й війна відбувається на нашій території. До реалізації мирного плану може долучитися будь-яка країна, але за виключенням агресора (рф). 

"Коли ти залучаєш увесь світ і показуєш, що одна країна ізольована через її агресію, що всі об’єднаються попри різні інтереси просто проти війни, проти агресії, проти авторитаризму… Тому я дуже підтримую саме такий формат", – зазначив Володимир Зеленський. 

Слід зазначити, що представлена Володимиром Зеленським Формула миру складається з десяти пунктів. Зокрема, йдеться про поновлення контролю України над своєю територією, повернення всіх полонених, а також переслідування воєнних злочинців. Українська Формула миру полягає у гарантіях радіаційної, ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Водночас координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США у Білому домі Джон Кірбі заявив, що адміністрація президента США Джо Байдена сконцентрована на роботі з Україною щодо реалізації представленою президентом Володимиром Зеленським Формули миру. За словами Джона Кірбі, США хочуть допомогти зробити так, щоб ці пропозиції змогли забезпечити стійкий мир. Також він додав, що владімір путін так і не продемонстрував реального прагнення завершити війну проти України. 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна з міжнародними партнерами планують саміт без росії

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.