Станом на квітень статус заброньованих отримали 1150 працівників сфери культури і близько 700 працівників медіа
У Мінкульті пояснили, чому працівники цирків і каналів телемарафону заброньовані від мобілізації. У відомстві зазначили, що українська культура сьогодні відіграє ключову роль у протистоянні російській агресії. Тому хейт навколо теми бронювання працівників сфери культури та медіа – це неповага до людей.
Про це йдеться в роз'ясненні Міністерства культури та інформаційної політики про бронювання працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури та медіа. При цьому наголошується, що кожна культурна установа і кожна людина, яка працює в цій сфері, відіграє життєво важливу роль у забезпеченні духовної обороноздатності країни.
"Можна скільки завгодно іронізувати на тему критичності закладів культури для функціонування економіки і бронювання артистів, але відстрочка від мобілізації частини персоналу закладів культури і медіа надає можливість сфері зберегти свою хоча б мінімальну спроможність виробляти культурний та інформаційний продукт та надавати важливі сьогодні суспільству соціокультурні та інформаційні послуги", - йдеться в повідомленні.
У міністерстві нагадали, що з моменту прийняття Порядку бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану 27 січня 2023 року, документ не зазнав жодних змін. МКІП бронює працівників усіх закладів, які формують систему культури і медіа.
"Це у тому числі артисти театрів, філармоній і цирків також. Це дуже незначна кількість людей. Проте перебування цих людей на своїх посадах дозволяє зберегти сферу від занепаду".
Як повідомляє Мінкульт, станом на квітень за поданням МКІП статус заброньованих у всій країні отримали лише 1150 працівників сфери культури і трохи більше ніж 700 працівників медіа.
"Вважаємо, що хейт навколо теми бронювання працівників сфери культури та медіа – це неповага до людей, які чесно і якісно роблять свою роботу, примітивна оцінка їх суспільного значення, як і в цілому значення культури в країні, що воює.... Люди критично важливі культурі. Культура та медіа критично важливі державі. Відповідальна влада має не тільки про це говорити, але й своїми виваженими та професійними рішеннями забезпечувати нашу стійкість і на фронті, і в тилу", - пояснюють в МКІП.
Окремо наголошується, що під час війни, коли ворог маніпулює громадською думкою в Україні й за кордоном, поширює дезінформацію та відверту брехню, українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації та опорою національної безпеки України. Тому частина працівників цієї сфери теж заброньована.
Нагадаємо, деякі цирки України отримали статус критично важливого підприємства, установи, організації для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Статус критично важливого підприємства дозволяє йому бронювати військовозобов'язаних співробітників.
У списку, зокрема, Державне підприємство "Дирекція пересувних циркових колективів України", Державна циркова компанія України, Одеський державний цирк, Харківський державний цирк ім. Яшинова, Дніпровський державний цирк, Запорізький державний цирк, та Національний цирк України.
Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін обурився статусом "Пересувного цирку України" як критично важливого підприємства та сказав "міцне слівце" щодо рішень Мінкульту. "Якщо "Пересувний цирк України" отримав статус критично важливого підприємства, вважаю, що принаймні частину народних депутатів з бронювання потрібно знімати. Ну, або хай оформлюються в структуру, яка їм більше підходить", - написав він.
Працівникам телемарафону теж зберегли бронювання від мобілізації. Телеканали, які беруть участь у телемарафоні, мають підтверджений Мінкультом статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.