“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Фермери планують збільшити посіви
Цієї весни фермери планують збільшити посіви ярих культур, гречки, а також цибулі, моркви. Тому дефіциту зазначених культур на внутрішньому ринку України, ймовірно, не буде. Це сприятиме доступності вітчизняного продукту для українського споживача. Про це заявили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.
Фермери з Одещини, Центральної і Західної України відновлюють вирощування овочів, в першу чергу, борщового набору — цибулі та моркви.
"Цьогоріч ситуація з цибулею і морквою на ринку буде стабільною в порівнянні з минулим роком. Продукти будуть доступнішими для українського споживача", — переконаний перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
За його словами, планується посіяти більше не експортно орієнтованих культур: гречку, овес і просо.
"Аграрії вже у 2022 році суттєво збільшили обсяги посіву гречки. Тому сьогодні її ціна на 50% менша, ніж торік. Практично така сама площа посіву очікується цього року. Тобто гречки буде вироблено більше, ніж треба для внутрішнього споживання. Зменшиться потреба імпорту, і не буде підстав для зростання ціни. Навіть можливе здешевлення, але це стане зрозуміло по факту фіксації посівних площ у червні", — зазначив урядовець.
Тарас Висоцький також зауважив, що навіть у складних воєнних умовах обсяг виробництва зернових культур перевищить потреби українців мінімум у два з половиною рази. Буде достатньо пшениці для виробництва хлібобулочних виробів, а кукурудзи і ячменю — для кормів.
Ми писали, що рік великої війни виснажив фінансові запаси аграріїв, заблоковані порти збільшили вартість логістики, а окупація територій зменшила можливість для вирощування овочів. На скільки більше витратяться сільськогосподарські виробники для виконання плану-мінімум? З відповіді на це питання можна спрогнозувати ймовірні ціни на новий врожай в торгівельних мережах України.
Раніше також ми писали про збільшення цін на продукти до Великодня. Здебільшого на столі такі традиційні страви: домашня ковбаса, буженина, відварені яйця, паска, а також кисломолочний сир та масло. Тепер цей набір коштуватиме на 24,4% дорожче (минулого року такий кошик коштував близько 972 гривень).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.