Документи ворог вже активно використовує для дезінформації, змінюючи дані перед публікацією
6 квітня в соцмережах Twitter та Telegram з’явилися секретні документи США та НАТО, які зображають актуальну на 1 березня ситуацію на фронті. У них немає даних про планування контрнаступу, але інформація про важливі плани на постачання зброї та обладнання. Пентагон уже розслідує витік секретних матеріалів, а росія намагається використати їх для пропаганди, публікуючи документи зі зміненими даними про втрати сторін.
Про це пише The New York Times. Загалом, оприлюднені документи навряд-чи допоможуть росії захиститися від контрнаступу. Даних про конкретні плани на нього там просто немає. Вони також зображають ситуацію на фронті станом на 1 березня, яка вже змінилася.
Пентагон уже проводить розслідування, аби знайти винних у витоку даних. У будь-якому випадку, росіяни вже використовують документи, аби розповсюджувати дезінформацію. Вони публікують попередньо змінені дані, наприклад, по втратам. Так, у підробках зазначається, наче російські війська втратили від 16 до 17 тисяч солдатів загалом, а от українські – 71 500. Це не відповідає жодним підрахункам американських структур.
Водночас, переважна більшість інших частин документів США та НАТО виглядає доволі автентично. Хоч і конкретних бойових планів там немає, при правильному використанні росіяни можуть отримати деякі можливості для маневру. До прикладу, в документах є дані про потреби конкретних підрозділів, а також інформація про плани на постачання зброї та техніки до України.
Також там є стислий перелік 12 бойових бригад, які зараз проходять підготовку. Загалом, розвідники рф можуть знати, чого їм очікувати. Водночас, Україна та союзники можуть спробувати змінити свої плани, аби відійти від наведених документів та не залишити ворогу шансу навіть на незначну перевагу.
Наразі на фронті фіксуються нові рекорди в кількості бажаючих здатися в полон. Росіяни не хочуть стикатися з майбутнім контрнаступом ЗСУ, тож часто вирішиють просто перечекати все в полоні. У березні зафіксували понад 3 тисячі звернень – це вдвічі більше, ніж у 2022 році.
Водночас, у Криму продовжується зведення оборонних споруд. Зокрема, самим будувати нічого їм не хочеться, тож вони примусово залучають до робіт нарко- чи алкогольнозалежних місцевих жителів. Їх відправляють рити окопи та будувати фортифікаційні споруди.
Нагадаємо, що під Сімферополем - масштабна пожежа з вибухами: що горить.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.