Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Унікальні фото періоду Другої світової війни були опубліковані на сторінці спільноти "Старі фото Києва" в соціальній мережі Facebook
Під час Другої світової війни, 19 вересня 1941 року, Київ був окупований німецькими військами. Центральний залізничний вокзал міста продовжували активно використовувати до звільнення столиці в 1943 році.
Фото періоду Другої світової Павло Стефан опубліковав на сторінці спільноти "Старі фото Києва" в соціальній мережі Facebook. На них можна побачити, як виглядав один з перонів.
На знімках можна побачити перон та, судячи із білих хрестів на вагонах, санітарний потяг.
Німецька окупація Києва під час Другої світової війни тривала понад 2 роки в період між 19 вересня 1941 року та 6 листопада 1943 року. Київ був центром однойменної Генеральної округи в межах Райхскомісаріату Україна. Значна частина киян не евакуювалася перед відступом Червоної армії, сподіваючись на подібне до німецької окупації 1918 року ставлення німців. Проте надалі мешканці стикнулися з жорстокими каральними заходами, голодом, приниженням від окупантів. Чимало киян були вбиті в Бабиному Яру та інших місцях масових репресій. Багато молоді було вивезено на примусові роботи до Німеччини. Місто також зазнало руйнувань внаслідок бомбардувань німецькими, а потім радянськими військами, а також внаслідок підриву замінованих радянськими диверсантами будівель.
Під час окупації на східній та західній околицях Києва нацисти створили відповідно Дарницький та Сирецький концентраційні табори. Перед відступом німці вивели з Києва чимало культурних цінностей, майна наукових інституцій, бібліотек тощо. Також вони евакуювали співробітників окупаційних установ, яких вважали цінними. Чимало будівель, особливо в середмісті, були заміновані. Деякі були підпалені.
Раніше Інформатор показав архівні фото, на яких можна побачити, як будувався Центральний залізничний вокзал Києва у 1929 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.