Частково зруйнована гребля до цього неодноразово захищала регіон від затоплень під час повеней. Активісти вийшли до церкви з протестом
У понеділок в Коломиї місцеві активісти вийшли з протестом до церкви Богоявлення Господнього над річкою Прут. Справа в тому, що в новобудові, розташованій біля храму, невдовзі може зʼявитись кімната для церемоній прощання. Демонстранти вважають, що облаштовувати ритуальну кімнату в цьому місці, де розташований єдиний в Коломиї пляж, недоречно.
Крім цього протестувальники обурились через те, що під час будівництва була частково зруйнована дамба. Саме вона захищала пониззя Пруту від затоплень під час повеней. Про це 22 квітня повідомило видання Інформатор-Коломия.
З активістами біля храму зустрівся отець Віталій, який вислухав їхні зауваження. Однак відповідей він не надав. Ченець заявив, що питання облаштування ритуальної кімнати в приміщенні, яке минулоріч визначили як центр для християнської молоді та дітей, ще остаточно не вирішене. Минулоріч Богдан Станіславський, який обіймає посаду мера Коломиї з 2020 року, на своїй сторінці писав, що виступив меценатом у створенні цього катехитичного центру.
Щодо законності будівництва, яке частково зруйнувало дамбу, отець Віталій інформації не має. Оскільки будівельні роботи розпочались близько 10 років тому, коли він ще не служив у цій церкві. Водночас ченець запевнив, що присвоєння кадастрового номера, адреси і документи на право власності чи користування цією земельною ділянкою наразі “у процесі”, а зесля зараз перебуває у власності міста.
У свою чергу Інформатор подав звернення до Дністровського басейнового управління водних ресурсів з проханням оцінити збитки, завдані природньому середовищу через часткове руйнування дамби. Також журналісти очікують відповіді на інформаційний запит від міської ради Коломиї щодо дозвільної документації діяльності храму на березі річки Прут. Водночас відомо, що землі, зайняті гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, а також землі, виділені під смуги відведення для них, мають належати до земель водного фонду.
Крім того, за словами активістів, у місці, де планується обшатувати ритуальну кімнату, вілтку збираються сімʼї з дітьми. Через це поминальні церемонії там будуть недоречними, вважають протестувальники. Церкву звели в цьому місці після руйнівної повені 2008 року, щоб робити відправи на Йордана, однак храм рік за роком перетворюється на цілий церковний комплекс. Тим часом суперечка між адміністрацією храму та активістами триває, пише видання.
В лютому виявилось, що скандальний бізнесмен Ігор Гринкевич, який перебуває під слідством через можливі корупційні дії, повяʼзані з обороною країни, володіє маєтком у Львові на 600 квадратів без жодних дозвільних документів. Будівля і басейн на землі для садівництва розташовані у лісі. Йдеться про самовільно вирубану ділянку природного заповідника, дорогу в лісі та 26 соток самозахопленої землі.
Також ми писали, як на Андріївському узвозі у Києві забудовник зводить новобудову на місці маєтку, який належав титулярному раднику Всеволоду Тарнавському. Про те, що за намальованим фасадом йдуть будівельні роботи, стало відомо коли вітер пошкодив банер, який закривав справжній фасад будівлі на Андріївському узвозі, 26. Через пориви вітру оголилася частина нових риштувань.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.