Не менше чотирьох осіб померло у місті Гонконг, де стався спалах нової смертельної хвороби
У адміністративному районі Гонконг, Китай, з'явилася нова смертоносна інфекція бактеріального характеру. Не менше чотирьох осіб вже померли від неї. Загальна кількість зафіксованих випадків наближається до 100.
Про це пише китайське видання South China Morning Post. Інфекція, як припускають спеціалісти, могла поширитися через вживання зараженої прісноводної риби.
"У п'яти чоловіків і семи жінок у віці від 49 до 97 років, які надійшли до лікарень, здебільшого спостерігалися сепсис і абсцес суглоба. У всіх 91 пацієнта симптоми захворювання з'явилися до середини вересня, а у 70 із них були супутні захворювання", – пише газета.
Центр охорони здоров'я у Гонконзі повідомив ще 4 жовтня, що завершив тестування та аналіз зразків прісноводної риби, які терміново зібрали у рибних ставках та на ринках міста. Зазначається, що це не стрептокок, оскільки жоден зі зразків не дав звичного для риби результату.
В ЦОЗ також заявили, що щоденна кількість пацієнтів за останні два тижні залишається незмінною попри те, що є нові випадки. Померлих значно менше, ніж тих, хто вилікувався та покинув лікарні.
"Четверо пацієнтів з основними захворюваннями померли, ще четверо перебувають у важкому стані. Сорок три пацієнти перебували в стабільному стані, інші були виписані", – сказано у повідомленні.
Не щастить із новими хворобами не лише Китаю. В Індії поширюється вірус Nipah. Звучать думки, що він може поширитися до масштабів пандемії (ось і ВООЗ попереджає про можливі епідемії), і це буде небезпечніше, ніж COVID-19. Але поки що, і про це говорять дані Reuters, Nipah більш-менш локалізований в Індії і йдеться про десятки жертв з 2018 року, що, на щастя, зовсім не тягне на пандемію.
У 2021 році Times of India повідомляло, що вперше смертельний для людини вірус Nipah знайшли у двох видів кажанів в штаті Махараштра. Вірус виявили у двох видів тварин - кажанів Rousettus leschenaultii та Pipistrellus Pipistrellus.
ВООЗ вже тоді включила його до першої десятки найбільш небезпечних вірусів. Він передається людям через фрукти, на які потрапила слина хворої тварини. Від нього немає ліків або вакцини, а рівень смертності, як стверджувалося, дуже високий - від 65% до 100%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.