В ISW пояснили, куди і чому ЗСУ відійшли з Авдіївки

Очікується, що росіяни й надалі нестимуть величезні втрати

Нові позиції ЗСУ
Все через значне сукупчення українських сил на нових позиціях

Сили оборони України виходять з Авдіївки на позиції західніше від зруйнованого міста. Скоріше за все, їх росіянам буде атакувати значно складніше. Все через велике скупчення бійців ЗСУ. 

Якщо армія рф піде атакувати ці позиції в лоб "в чистому полі", вона зазнає відчутних втрат. Про це пишуть аналітики "Інституту вивчення війни" (ISW) в новій доповіді. 

В "Інституті" вважають, що росіяни, можливо, могли б піти на нові українські позиції, які розташовані західніше Авдіївки. Однак це буде їм дорого коштувати. 

"Російські сили, ймовірно, прагнуть утруднити або запобігти виведенню українських військ у надії завдати оперативних втрат ЗСУ в цьому районі, оскільки захоплення Авдіївки саме по собі не принесе жодних оперативних переваг чи можливостей для оперативно значущих наступів", - йдеться в документі.

При цьому в ISW вважають, що українські бійці можуть спробувати провести контратаки на цьому напрямку. Це потрібно для організованого виводу військ з Авдіївки. Таким чином ЗСУ змогли б стабілізувати лінію фронту, кажуть експерти.

ЗСУ покидають Авдіївку 

В ніч на суботу, 17 лютого, стало відомо, що Сили оборони отримали наказ залишити місто Авдіївка. Таке рішення ухвалив новий головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

"Виходячи з оперативної обстановки, яка склалася довкола Авдіївки... прийняв рішення про виведення наших підрозділів з міста й переходу до оборони на більш вигідних рубежах. Наші воїни гідно виконали свій військовий обов’язок, зробили все можливе для знищення найкращих російських військових частин, нанесли ворогу значні втрати в живій силі та техніці", - написав Сирський у Facebook.
За словами головнокомандувача, це рішення прийняте заради збереження життя українських бійців. Наразі армія вживає заходів для стабілізації обстановки та утримання займаних позицій. 
"Авдіївку ми все одно повернемо", - обіцяє Сирський.
Активна оборона міста тривала близько 130 днів. Ворог мав значну перевагу в техніці, ресурсах та особовому складу. Він штурмував Авдіївку з 10 жовтня, хоча намагався тою чи іншою мірою захопити її ще з 2014 року.
 
За цей час в боях за місто загинуло стільки окупантів, що важко навіть підрахувати. Однак, на жаль, серйозні втрати понесли й українські бійці. 
 
Наразі Авдіївка майже повністю зруйнована. В місті немає жодних комунальних благ цивілізації. Серед цих руїн досі перебувають близько тисячі мирних жителів. 
 
У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!

 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube