При виході з позицій в Авдіївці декілька військових ЗСУ потрапили в полон - командувач Тарнавський

Читать на русском

Командувач Олександр Тарнавський оцінив ситуацію під Авдіївкою: бої тривають

Читать на русском
Олександр Тарнавський, Авдіївка
Ситуація у боротьбі за Авдіївку залишається напруженою

Командувач Олександр Тарнавський оцінив ситуацію під Авдіївкою: бої тривають

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив, що під Авдіївкою тривають важкі бої. Противник активно веде артилерійські обстріли та масовані бомбові удари, спрямовуючи їх майже на всю територію міста. Українські військові виходять маневрами і закріплюються на нових рубежах. На жаль, під час однієї з таких дій частина бійців ЗСУ потрапила до полону рф.

Судячі зі звіту командувача, ситуація залишається вкрай напруженою. Українські сили здійснюють відсіч, протистоячи силам окупантів, які переважають за кількістю в декілька разів. 

Противник, викидуючи всі свої резерви, намагається прорвати оборону, але українські військові зуміли відбити понад 30 атак противника протягом цієї доби, 16 лютого. Російські війська здійснили понад 20 авіаційних ударів і більше сотні артилерійських обстрілів. Крім того, низка прилеглих населених пунктів також стали об'єктом обстрілів. Це Новобахмутівка, Бердичі, Ласточкине, Невельське та ін.

Українські війська, виходячи з руйнівних позицій, перегруповуються і закріплюються на нових рубежах оборони, де здійснюють активний опір. Однак, в результаті одного з таких відходів, кілька бійців ЗСУ потрапили в полон ворога.

"Пріоритет - збереження життя наших бійців...Будемо боротися за звільнення кожного побратима", - обіцяє Тарнавський.

Евакуація поранених продовжується, хоча ускладнена безперервними обстрілами противника. Триває також пожежа на коксохімічному заводі, де російські терористи внаслідок обстрілів підпалили цистерну із залишками нафталіну та бітумну смолу на складі. Наші сили намагаються локалізувати пожежу та мінімізувати її наслідки.

"На цей момент нашим захисникам перекидаються потрібні резерви. Дієвим також залишається постачання боєприпасів. Підрозділи утримують визначені рубежі оборони відповідно до оперативної обстановки", - зазначає командувач.

Незважаючи на негативну ситуацію, українські захисники продовжують "сточування" сил ворога. Левова частина втрат окупантів на Таврійському напрямку припадає саме на Авдіївку.

"Лише з початку року втрати окупантів на цьому напрямку склали 20 018 осіб, 199 танків та 481 бойова бронемашина (1 січня - 15 лютого 2024 р.)", - акцентував Тарнавський.

Критична точка - Авдіївка: ЗСУ тримають оборону

Військовий зі 110-ї механізованої бригади, яка зараз воює на Авдіївському напрямку, розповів, що відбувається в Авдіївці. Ситуація в місті дійшла до критичної точки, захисники чекають на повну евакуацію з населеного пункту, проте командування її відтягує. А під час відступу з району "Зеніт" загинуло немало наших бійців.

Тільки 16 лютого Тарнавський оголосив про вихід ЗСУ з позиції "Зеніта" на південно-східній околиці Авдіївки задля збереження особового складу та покращення оперативної обстановки. Наразі оборонці міста разом з третьою окремою штурмовою бригадою ЗСУ, яку декілька днів тому перекинули на посилення в Авдіївку, знаходяться у підвалах Коксохіму в Авдіївці. Цей завод слугує українським військовим новою домівкою, як свого часу "Азовсталь" була бомбосховищем для захисників Маріуполя. 

Всередині заводу військові укриваються від постійних обстрілів противника. Так само тут медики стабілізують поранених. Навіть тоді, коли від чергових КАБів сиплеться стеля, оборонці тримаються своїх позицій. 

Нагадаємо, що у країнах Заходу та США є консенсус щодо військової підтримки України. Скільки триватиме часовий проміжок, протягом якого нам будуть надавати допомогу, і з чим пов'язана тимчасова затримка - розповідає головний редактор Інформатора Андрій Хрустальов.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.