Активність російської авіації на сході України повністю припинилася через велику кількість збитих винищувачів, експерти назвали, що росія робитиме далі
Нещодавні великі втрати російської авіації, схоже, спонукають до значного зниження її активності на сході України. Проте поки незрозуміло, як довго триватиме ця пауза. Експерти вважають, що рф може змиритися зі зростанням втрат в авіації й знову активізувати винищувачі, щоб отримати успіхи на сході України.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики з посиланням на Повітряні сили ЗСУ пишуть, що ввечері 2 березня активність російської авіації на сході України повністю припинилася після того, як українські військові збили два російські літаки Су-34. Речник Повітряних сил Юрій Ігнат теж заявив, що 3 березня продовжилося зниження активності російської авіації.
Окупанти втратили 15 літаків з 17 лютого. В ISW зауважують, що це число є незначним для російської армії. За даними аналітиків, росія, ймовірно, має близько 300 різних винищувачів від конструкторського бюро імені Сухого.
"Попередні втрати російських літаків спонукали російські сили тимчасово зменшити авіаційну діяльність по всій Україні на значні періоди часу, хоча залишається незрозумілим, як довго триватиме поточний період тимчасового зниження російської авіаційної діяльності", - йдеться у звіті.
Експерти ISW також припускають, що окупанти можуть надалі змиритися зі зростанням втрат в авіації й далі намагатися завдавати ударів КАБами для підтримки російських наступальних операцій. У такому разі російське командування, ймовірно, усвідомлено візьме на себе ризик продовжувати підраховувати втрати в авіації в гонитві за подальшими успіхами на сході України.
Лютий 2024 року став рекордним місяцем зі знищення літаків окупантів. Серед них - дуже цінний і рідкісний А-50:
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Приєднуйтесь до нашої розмови про відмінності між українськими та російськими дронами, а також про процес запуску та посадки дронів Raybird-3. Ми також почуємо від Максима Левківського, яких безпілотних засобів не вистачає Україні. Не пропустіть ці цікаві розʼяснення!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.