Аналітики ISW не підтверджують заяву, що українські військові не мають підготовлених оборонних позицій на захід від Авдіївки
Українські військові, ймовірно, зможуть створити нові лінії оборони неподалік від Авдіївки. Це призведе до кульмінації російського наступу на цій ділянці фронту. Широкомасштабний крах Авдіївського фронту є малоймовірним.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики пишуть, що 18 лютого Міноборони рф заявило, що частини російського центрального угруповання військ повністю захопили Авдіївку. Там додали, що загарбники просунулися вглиб України на 8,6 кілометра та що окупанти продовжують наступальні операції для захоплення додаткових територій у Донецькій області.
Кілька російських військкорів 18 лютого заявили, що ЗСУ не мають добре підготовлених оборонних позицій на захід від Авдіївки. За їхніми словами, це начебто дозволить окупантам просунутися далі у західну частину Донецької області в умовах "паніки" та "дезорганізації" в Силах оборони після виходу з міста.
"ISW досі не бачив відеозаписів безладного відходу українських військ, які б підтверджували ці російські заяви. В Інституті очікують, що побачить такі відеозаписи, якщо відхід буде масовим, беручи до уваги звичайну практику російських ЗМІ, які мають доступ до подібних матеріалів", - пишуть у своєму звіті аналітики.
Водночас один російський військкор стверджував, що широкомасштабний крах Авдіївського фронту є "малоймовірним". Адже ЗСУ відходять на підготовлені оборонні лінії.
"Наявні зображення, які ISW наразі не представлятиме чи описуватиме більш детально, щоб зберегти оперативну безпеку України, не підтверджують заяву, що українські сили не мають підготовлених оборонних позицій на захід від Авдіївки. Українське командування нещодавно також направило нові підрозділи до Авдіївки для контратаки по наступаючих російських військах і забезпечення коридору евакуації для українських підрозділів, які відступають з Авдіївки. Ці новостворені підрозділи, ймовірно, зможуть створити й утримувати оборонні позиції проти російських сил", - йдеться у звіті.
У ISW також зазначають, що загарбники зазнали великих втрат в особовому складі та техніці під час захоплення Авдіївки. Аналітики вважають, що вони, ймовірно, досягнуть кульмінації наступу, коли зіткнуться з відносно свіжими українськими підрозділами, які зайняли підготовлені оборонні позиції.
В ніч з 16 на 17 лютого головнокомандувач ЗСУ, генерал Олександр Сирський, оголосив про стратегічне виведення українських військ з Авдіївки. Всі підрозділи нашої армії, які діяли в цьому районі, залишили місто. Такий крок був зумовлений стратегічною необхідністю уникнути можливого оточення.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що це рішення було прийнято, щоб зберегти життя нашим захисникам. Також він додав, що наразі рф має перевагу.
Після окупації Авдіївки окупанти почали наступ на селище Ласточкине, що західніше від захопленого міста. За даними Генштабу ЗСУ, протягом 18 лютого на Авдіївському напрямку наші захисники відбили 5 атак ворога біля Новобахмутівки, Ласточкиного та Первомайського.
Нагадаємо: Дмитро Рюмшин, командир 47-ї окремої механізованої бригади, відзначив зміну тактики російських сил. Тепер вони використовують штурмові групи, що оперують після авіаційних ударів, відмінно від масових наступів. Як вважає Сергій Кузан, голова "Українського центру безпеки та співпраці", ці зміни можуть вплинути на ситуацію у місті Авдіївка? Отримайте більше деталей у нашому відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.