В Ірані заявляють, що не передавали росії дрони-камікадзе для атак по Україні

Читать на русском

Росіяни активно використовують у війні проти України іранські безпілотники

Читать на русском
В Ірані заявляють, що не передавали росії дрони-камікадзе для атак по Україні

Росіяни активно використовують у війні проти України іранські безпілотники

В Ірані заперечують постачання росії дронів-камікадзе для атак по Україні. Таку заяву зробив офіційний представник Міністерства закордонних справ Ірану Насер Канаані. Він сказав, що цю інформацію ніби поширюють західні джерела.

Про це пише Reuters. Це вже друга така заява Канаані. 

"Опубліковані новини про те, що Іран надає росії безпілотники, мають політичні амбіції і поширюють західні джерела. Ми не надавали зброю жодній стороні воюючих країн", - сказав Канаані.

Як пише Sky News, глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що міністри закордонних справ можуть ввести подальші санкції проти Ірану, якщо вони знайдуть конкретні докази того, що ця країна постачає безпілотники росії. Зазначимо, що 23 вересня українська сторона ухвалила рішення позбавити посла Ірану в Україні акредитації, а також суттєво скоротити кількість дипломатичного персоналу іранського посольства у зв'язку з постачанням росії ударних безпілотників. У нещодавньому виступі на конференції лідерів "Групи семи" президент України Володимир Зеленський заявляв, що росія замовила в Ірану 2 400 безпілотників типу "Shahed-136". Іранські дрони-камікадзе "Shahed-136", за даними країни-виробника, можуть застосовуватися на відстані до 2 500 кілометрів. Проте фахівці сумніваються у цьому. Детальніше читайте про це тут.

Що відомо про дрон-камікадзе "Shahed-136" та атаку на Київ 

Рашисти почали активно використовувати дрони-камікадзе іранського виробництва "Shahed-136" для ударів по великих містах України. За даними Defence Express, характерною візуальною особливістю "Shahed-136" у повітрі є його характерне трикутне крило, розмах якого менший за довжину. Водночас розвідувальні дрони з аеродинамічною схемою літаюче крило мають значно більші крила у співвідношенні до довжини фюзеляжу. Він не оснащений камерами й найбільш вірогідним засобом наведення для нього є супутникова навігація. Тобто він може атакувати лише заздалегідь розвідані стаціонарні цілі. 

17 жовтня росіяни атакували дронами-камікадзе столицю. Під удар потрапили адмінбудівля та житловий будинок. Підрозділи ДСНС працюють на місцях подій. Вдалося врятувати 19 людей. Ворог випустив близько 30 дронів-камікадзе, 25 із них успішно збили. Водночас очільник поліції Київської області Андрій Нєбитов наголосив, що важливу роль в успішній ліквідації безпілотників відіграли і своєчасні повідомлення громадян про повітряну небезпеку. В разі підозрілих звуків, або появі в небі літальних об’єктів негайно потрібно сповіщати про це поліцію, військових чи інші силові структури.

Нагадаємо, окупанти вдарили по енергетичній інфраструктурі у трьох областях, сотні населених пунктів знеструмлені. Крім того, у Миколаєві дрони окупантів пошкодили цистерни з олією, вона тече вулицями.

Також Інформатор писав, що військовий експерт роз'яснив, коли припиняться атаки дронів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.