В Інституті вивчення війни пояснили, чому мобілізація не допоможе РФ на полі бою

Читать на русском

Російські війська не досягли значного прогресу в районі Бахмута і в цілому вздовж лінії фронту

Читать на русском
В Інституті вивчення війни пояснили, чому мобілізація не допоможе РФ на полі бою
Російська мобілізація не змінить хід війни

Російські війська не досягли значного прогресу в районі Бахмута і в цілому вздовж лінії фронту

Окупанти домоглися обмеженого наступу на український опорний пункт в Бахмуті, але дуже повільними темпами та з великими втратами. Росія фальсифікує заяви про наступ в районі Бахмута, щоб показати свої успіхи як мінімум в одному секторі на тлі великих втрат на північному сході та півдні України.

Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Завершена мобілізація в Росії навряд чи вплине на бойову міць Росії, пишуть аналітики. Президент РФ Володимир Путін описав співвідношення 50 на 50 між мобілізованим персоналом для бойових та допоміжних операцій в Україні. Це співвідношення передбачає, що загалом 150 тисяч мобілізованих військовослужбовців буде розгорнуто для бойових дій в Україні після завершення навчання, ймовірно, десь у листопаді.

Направлення Росією 41 тисячі погано навчених військовослужбовців в Україну, можливо, тимчасово зміцнив російські оборонні лінії, хоча ці резервісти ще не зіткнулися з тяжкістю великого і підготовленого українського контрнаступу, зазначають експерти. Розгортання не призвело до значного збільшення бойової сили Росії. Таким чином, розгортання додаткових 110 тисяч мобілізованих у бойових частинах навряд чи змінить траєкторію війни, вважають аналітики.

Путін намагається відновити авторитет Шойгу

Президент РФ Володимир Путін намагається відновити авторитет міністра оборони Сергія Шойгу в російському інформаційному просторі, щоб врівноважити зростальний вплив так званої радикальної групи силовиків, яка критикує Міноборони.

Фракція "російські силовики" відноситься до людей, які мають значну владу в найближчому оточенні Путіна, які направляють бойові підрозділи в Україну, пишуть аналітики. Путін міг би сам оголосити про закінчення мобілізації, а не на зустрічі з Шойгу, або міг би доручити міністру завершити невдалу мобілізацію самостійно. Їхня поставна публічна зустріч узгоджується з нещодавнім сплеском появи Шойгу в ЗМІ.

Наприклад, цього тижня Шойгу провів кілька телефонних розмов зі своїми турецькими, китайськими та західними колегами. Ці гучні зустрічі відрізняють Шойгу та російське вище військове командування від силовиків, які, попри свою популярність у російському інформаційному просторі, не мають того самого рангу чи авторитету, зазначають експерти.

Навесні та влітку Шойгу дуже рідко з'являвся на публіці. Присутність Шойгу в інформаційному просторі залежить від схвалення Кремля, оскільки Путін може контролювати, коли Шойгу виступатиме публічно. Суперники Шойгу із силовиків контролюють власні канали в Telegram та вільно спілкуються зі ЗМІ.

Ключові висновки ISW

  • Російські сили не досягли значного прогресу в районі Бахмута, Донецької області або десь уздовж лінії фронту.
  • Президент РФ Володимир Путін та міністр оборони Сергій Шойгу оголосили про закінчення часткової мобілізації.
  • Можливо, Путін намагається реабілітувати імідж Шойгу в інформаційному просторі, щоб протистояти зростальному впливу військового угруповання силовиків.
  • Зростання впливу фракції силовиків продовжує розколювати провоєнну російську спільноту.
  • Українські сили ведуть контрнаступальні операції у напрямку Кремінна та Сватове.
  • Російські сили продовжували перекидати мобілізований особовий склад та займати оборонні позиції на західному березі річки Дніпро у Херсонській області.
  • Українські сили вели контрнаступальні операції на північному заході Херсонської області.
  • Російські сили продовжували наземні атаки на Донеччині.
  • Російська окупаційна влада завершила "евакуацію" частини окупованої Херсонської області.
  • Російська окупаційна влада планує до 30 жовтня нав'язати російське громадянство українським громадянам в окупованих частинах України, ймовірно, для того, щоб легалізувати примусову мобілізацію українських цивільних осіб у рамках осіннього призовного циклу 1 листопада.
  • Російська окупаційна влада продовжує свої спроби стерти українську історію, культуру та національну ідентичність в окупованих Росією частинах України.

Нагадаємо, минулої доби ЗСУ на півдні знищили чотири ворожі танки, три міномети і дві реактивні системи залпового вогню "Град". Протягом дня наші ракетно-артилерійські підрозділи виконали 160 вогневих завдань.

Російські окупанти наразі намагаються розробити декілька планів дій на Південнобузькому напрямку. ЗСУ своєю чергою готові до будь-яких підступних маневрів ворога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.