«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Знімки, зроблені відомими литовськими фотографами, можна буде побачити до 15 вересня в Українському національному музеї
В Українському національному музеї в Чикаго (США) відкрилася виставка робіт відомих литовських фотографів "NOT ALL OF THEM: Portrait of War Refugees". На знімках зафіксовані обличчя українських біженців, які були змушені покинути домівки через вторгнення Росії. Виставка відкрита до 15 вересня.
Її організували за підтримки генеральних консульств Литви та України в Чикаго. Виставку підготували у стислий термін за сприяння команди музею та волонтерів. Про це у пʼятницю, 12 липня, у Facebook повідомило генеральне консульство України в Чикаго.
Виставку відкривали генконсул Литви в Чикаго Сігрида Мулевічене, генконсул України в Чикаго Сергій Коледов і президент Українського національного музею Ліда Ткачук. На заході були присутні представники іноземного консульського корпусу, акредитованого в Чикаго, а також представники литовської громади.
"Дякуємо президенту Музею пані Ліді Ткачук, команді музею та волонтерам за допомогу у підготовці виставки у такий стислий термін", - додали в генконсульстві.
Як ми писали раніше, населення країн Євросоюзу за 2023 рік зросло на 1,6 млн осіб і складає 449,2 млн осіб. Позитивна динаміка спостерігається другий рік поспіль. Пояснюється приріст зростанням міграційних рухів, особливо напливом біженців з України. У зазначеному періоді зростання населення було відмічено у 27 країнах ЄС. Найбільший приріст спостерігався у Німеччині, Іспанії та Франції.
Тим часом в Угорщині погіршилося ставлення до українських біженців. Згідно з опитуванням, лише 17% угорців почувалися б добре, якби по сусідству оселилися громадяни нашої країни. Крім того, жителі Угорщини почали більше турбуватися через Україну, ніж через Росію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.