Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Це чудова можливість спробувати для себе щось нове та отримати базові знання в галузі програмування
Напад Росії на Україну змусив мільйони українців залишити свої будинки та виїхати за кордон. За даними ООН, на кінець березня кількість біженців становить близько 4 мільйонів людей. Багато хто з них зіткнувся з неможливістю працювати через мовний бар'єр. Допомогти українцям вирішити цю проблему взявся Сергій Брін - IT-спеціаліст родом з Дніпра, який працює в Техасі.
Сергій започаткував безкоштовні IT-курси, де всі бажаючі можуть з нуля освоїти ази програмування.
“Після того, як люди виїжджають з України, багато хто стикається з питанням “Що мені тут робити?” Так у мене виникла ідея запустити для них безкоштовні курси. Я почав викладати відео на YouTube, створив групу, зробив пост. Люди почали ріпостити і поступово назбиралася група – 520 людей”, – розповідає Сергій.
Зараз над курсами працює команда із трьох осіб. Учасникам розповідають про саму професію, створення веб-сайтів, пояснюють різницю між мовами програмування та багато іншого. Крім лекцій, є також домашні завдання та практика. Буде і командна робота – реальні курсові проекти, актуальні на сьогодні.
Фото: Сергій Брін
У курсів "Увійти до IT" вже кілька десятків активних учасників. За два тижні навчання вони вже готові розповісти про свої враження.
“Дуже імпонує мотивація Сергія про допомогу українцям, у тому числі вимушеним переселенцям, у оволодінні знаннями, які допоможуть знайти кращий спосіб отримання доходу, аніж низькокваліфікована робота, — ділиться враженнями Ольга, одна з учасниць курсу. — Ми розпочали з базового вивчення html/css, створили власний сайт, розглянути різні варіанти професій у сфері ІТ, різних мов програмування, тепер почали вивчати основи мови c#. Далі планується участь у груповому проекті. Окрім лекцій Сергій дає рекомендації з літератури, книг, навчальних сайтів та додатків. Окрема подяка за інтерв'ю з успішним українцем Олегом Білозором, власником успішного стартапу Reply”.
Можливість пройти IT-курси — це не лише фінансові можливості, а й моральна підтримка.
“Я радий, що, незважаючи на війну, є можливість освоїти нову професію. Це зберігає бадьорість духу, дає нові цілі та надію на майбутнє, — розповідає ще один учасник курсів Антон. — Сам курс мені подобається, особливо те, що одразу є практичне застосування. Все наочно і, за належних зусиль, зрозуміло. Дуже вдячний Сергію та його команді”.
Звичайно, проходження таких курсів недостатньо, щоб одразу почати працювати в ІТ-сфері. Однак це чудова можливість спробувати для себе щось нове та отримати базові знання у галузі програмування.
“По суті, це вступ, за допомогою якого людина може зрозуміти, чи підходить йому ця сфера, чи хоче вона займатися цим далі. Окрім технічних моментів, я розповідаю і багато інших корисних речей, наприклад, як проходити співбесіди та всякі такі нюанси. Насправді, дуже багато залежить від людини. Якщо він мотивований та налаштований на навчання, то згодом у нього обов'язково все вийде і він зможе реалізувати себе у цій професії”, - підсумував Сергій Брін.
Приєднатися до групи можна у Facebook за посиланням.
Офіційний канал курсів у YouTube тут. Група в телеграм тут.
Редакція Інформатора дякує всім, хто допомагає українцям. Ми закликаємо всіх об'єднатися і в міру своїх можливостей і допомагати тому, хто зараз цього потребує. Разом ми сильні!