“Укрпошта” випустила марки, присвячені українським науковицям

Читать на русском

Зобразили визначних, але маловідомих дослідниць

Читать на русском
“Укрпошта” випустила марки, присвячені українським науковицям

Зобразили визначних, але маловідомих дослідниць

На нових марках зобразили чотирьох жінок, які зробили вагомий вклад у розвиток ІТ, фізики та математики. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт Укрпошти.

Випуск тематичних марок частина арт-проєкту “Наука — це вона”, який покликаний спростувати стереотип, про те, що жінки не мають здобутків у науковій сфері.

«Укрпошта долучилася до освітнього арт-проєкту «Наука – це вона» та сьогодні випустила поштовий блок із видатними українськими жінками-вченими. Разом з нашими партнерами ми показуємо загалу, що жінки можуть досягти професійних висот у математиці, фізиці, ІТ і що це не суто чоловічі царини. Ці поштові марки, завдяки поціновувачам філателії та нашим клієнтам, розлетяться у різні куточки України», – зазначив під час спецпогашення генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Поштовий блок має тираж у 8 тисяч примірників. Номінал кожної марки – 9 грн.

Ескізами для  поштових марок були використані портрети, створені художниками: Анною Іваненко, Анною Сарвірою, Ольгою Дехтярьовою, Євгенією Полосіною та Сергієм Майдуковим.

Марки науковиці

В блоці зобразили:

Катерину Ющенко — творчиню  першої у світі формальної мови адресного програмування. На основі якої створили перші програми розпізнавання простих геометричних фігур, друкованих та рукописних літер і цифр. Українка фактично започаткувала першу школу теоретичного програмування в СРСР.

Ольгу Перевозчикову, яка розробила низку термінологічних державних стандартів із програмування, які вперше зафіксували сучасні норми україномовної ІТ-лексики. Вона є авторкою «Англо-українського тлумачного словника з обчислювальної техніки, Інтернету і програмування», два видання якого охоплюють понад 14 тисяч ІТ-термінів.

Антоніну Прихотько, яка  розробила низку методик для  вирощування надтонких кристалів органічних сполук, придатних для низькотемпературних спектральних досліджень. Ці методики вплинули на розвиток фізики твердого тіла. Науковиця  організувала в Інституті фізики Києва спектральну лабораторію, яка згодом стала найбільшим у світі центром низькотемпературної спектроскопії неметалічних кристалів.

Клавдію Латишеву – першу в Україні докторку фізико-математичних наук. Її праці з електродинаміки, теорії коливань та теорії ймовірностей, видані ще у 30 – 40 роках XX століття, і нині займають чільне місце у бібліотеках видатних математиків сучасності. Науковий доробок вченої – понад 40 праць, серед яких метод Фробеніуса-Латишевої для розв'язування систем диференціальних рівнянь з частинними похідними.

«Наука – це вона» — освітній арт-проєкт, створений, щоб розповісти про визначних українських науковиць, популяризувати науку та спростувати міф, про те, що наука — це виключно чоловіча справа. Проєкт підтримують STEM is FEM за участі міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Проєкт є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності».

Наука це вона

Як Інформатор повідомляв раніше, "Укрпошта" випустила марки з українською ковбасою та кримськотатарським чебуреком.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Анастасія Король

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.